Kompatibilita Cybex Aton 5 - aký podvozok k nemu kúpiť, príp. sadne aj na Riko Nano, ktorý máme?

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,

prosím poraďte nám, aký "podvozok" alebo prip. aké adaptéry kúpiť, keď máme autosedačku Cybex Aton 5 (zdedili sme...), ale kočík (trojkombináciu) sme kúpili už dávnejšie pred tým - Riko Nano Flower.

Veĺmi pekne ďakujem za radu.

PS: Vajíčko z 3kombi ku Riko Nano už nechceme používať - nie je také bezpečné ani pohodlné ako Cybex Aton.

Silvia

Ahoj,

blahoželám, pretože máš jednoznačne pravdu v tom, že Cybex Aton 5 je neporovnateľne lepšia autosedačka ako tá z trojkombinácie, ktorú vlastníte.

Na to, aby ste ju nasadili na Riko Nano, potrebujete adaptéry pre značku Riko, kompatibilné so značkami autosedačiek s úchytmi typu “Maxi-Cosi”, ktoré sú rovnaké aj pre Cybex (a viacero ďalších známych značiek). Stoja cca cez 20 eur.

Riko Nano

U nás ešte môžeš kontaktovať predajcov značky Riko, či ti ich nevedia doobjednať priamo od výrobcu /môže byť, že budú lacnejšie, ale nikdy nevieš). Myslím hlavne predajcu, od ktorého ste vlastnú trojkombináciu zakúpili. Ale nie je to potrebné, ak zakúpiš horeuvedené adaptéry.

A čo sa podvozkov týka, vždy je dobré mať menší, skladnejší, ľahší podvozok, ktorý 100% využiješ najmä po roku, roku a pol bábätka, ktorému bude Nano športová časť vtedy malá (a áno, žiaľ bude, je to ozaj menší a menej praktický športiak). Ja by som odporučila, mimo vyššie spomenutých adaptérov, si kľudne zaobstarať ku kombinácii nejaký malý, ultra spratný športiak, ktorý ti môžem sľúbiť, že aj neskôr v (bez autosedačky) výborne využijete. Najmä v čase, keď už dieťatko bežká a v kočíku toľko neobsedí, je skvelé so sebou ťahať len niečo malé.

Navrhujem, z tých cenovo dostupnejších, napríklad EasyGo Minima Plus. Kuk možno aj Joie Pact, Baby Monsters Kuki (no, menšie kolesá). Aj o kúsok drahší Cybex Eezy S+ je tiež super voľbou.

EasyGo Minima Plus

Joie Pact

Baby Monsters Kuki

Cybex Eezy S+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli