Konštrukcia Gesslein S/F4 sa opakovane láme. Čo s tým?

Zodpovedané
17. feb 2020

Ahoj.

Mám taký problém s kočíkom F4 od značky Gesslein, teda skôr s konštrukciou. Behom pol roka sa nám už druhá zlomila (praskla) v kĺbe, kde sa rozkladá. Prvýkrát, naša vina, do kĺbu sa nám zachytil pás a pri prechádzke to nebolo úplne docvaknuté, tak chápem. (Z bazáru) sme kúpili ďalší kočík. A včera pri manévrovani v teréne zas prasklo v tom kĺbe, už to padá na stranu - viem, že je už len otázka času, kedy sa to zlomí. Už som si ale dávala na to pozor, viem, že to je len vystužený plast, ale zas sa jedná o kvalitnejšiu značku.

Chodím s kočíkom úplne normálne väčšinou po meste, prechody s chodníkmi sú dobre prepojené, tak aj málokedy ho nakláňam. Ešte máme tu starú konštrukciu, tak súčiastku by sme mali, alebo pozerala som zas na bazár, o generáciu starší kočík, tam ten kĺb vyzerá kovový, či nie je pevnejší, len nie som si istá, či by mi pasovala nadstavba.

Ďakujem pekne za každú radu alebo skúsenosť.

Ahoj,

nestáva sa to zasa tak často a vám rovno 2x.

Ja by som sa v takomto prípade v prvom rade obrátila na obchod, kde bol kočík zakúpený s reklamáciou. Mali by ti to vymeniť, spraviť, odporučiť ďalší postup a ako sa vyvarovať. Ale nemyslím si, že si spravila niečo zlé ty, to bude výrobou.

Ak sa reklamácia už nevzťahuje na váš kočík, skúsila by som ten náhradný diel, ak vravíš, že ešte máte vďaka dvom kočíkom, čo vlastníte aktuálne.

Ale potom, ak by stále problém pretrvával, by som pravdepodobne zvážila už iný kočík i značku. Asi k vášmu štýlu jazdy nesedí, plus smola na kusy.

Čo tak Teutonia?

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli