Ktorú autosedačku-vajko do 150e? Joie Gemm, Maxi-Cosi Cabriofix či Cybex Aton 5? A treba aj bázu?

Zodpovedané
4. dec 2019

Ahoj Eli,

tak kočík už máme vybratý, huráááá 🙂No nastáva u nás ďalší problém, a to je vajíčko pre malého. Nehcela som nič drahé, max do 150 €, ale určite bezpečné... ale ja sa vôbec v tomto nevyznám.

Vypozerané mám :
1. Joie Gemm
2. Maxi-Cosi Cabriofix 2019
3. Cybex Aton 5 2019

A tu som skončila 😀 To každé vajíčko musí mať tú základňu? Aj k tým trom by som ju musela dokúpiť? A z tých troch by si mi ako najlepšie vajíčko odporúčila ktoré?

Ďakujem 🙂

Ahoj,

ak riešiš lacnejšiu no dobrú, bezpečnú a pohodlnú autosedačku, vybrala si dobre prakticky všetky.

Joie Gemm je najlacnejšia možnosť, takže tú odporučím, ak cena u teba zaváži naozaj veľmi.

Cybex Aton 5 - super testovaná autosedačka s perfektnou strieškou je zasa voľbou štýlu plus bezpečnosti. Ja osobne som však najviac za Maxi-Cosi Cabriofix z dôvodu, že materiály aj sklon sedačky mne osobne prídu absolútne najlepšie, plus sa jedná o jedno z najpriestrannejších vajíčok na trhu - a tak z nich vydrží najdlhšie. Áno, strieška je len taká, aká je - ale je to ok, a riešiteľné clonou, ak ti to nebude stačiť. Priame slnko bude na dieťa svietiť pri všetkých troch aj tak (najmä v lete).

A k základni - báze - nie, nemusíš ju zatiaľ mať. Je to najmä pomôcka, aby si autosedačku zaklikla rýchlo a bezpečne. Pás je viac-menej rovnako bezpečný - len teda musí byť zapútaný správne a trvá to kúštik dlhšie. Ak ale necestujete denne a autosedačku vyberieš kvalitnú, dieťatko bude isto v bezpečí.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli