Ktorý farebný športový kočík je dobre odpružený a ľahký?

Zodpovedané
26. júl 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík.

Moje požiadavky:

  • obojsmerný,
  • dá sa dať do úplného ľahu a aj do pekného sedu,
  • aby opierka išla dať kolmo,
  • musí mať dostatočne dlhú časť na nohy,
  • aby som sa nemusela k dieťaťu moc zohýbať,
  • sieťka na streche,
  • ľahký,
  • ľahko zložiteľný,
  • aby nezaberal veľa miesta v aute, často cestujeme,
  • dosť dôležitý je aj dizajn - niečo jemnejšie a veselšie, nie sivú/čiernu.

Zaujal ma veľmi Cavoe Ideo.

Zvládne aj naše deravé chodníky a je dosť odpružený?

Nechcem na úkor dizajnu ublížiť dcérke, aby ju tam veľmi triaslo. Vraj sa dajú k nemu kúpiť aj väčšie kolesá.

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že si neuviedla výšku. Vedela by som presnejšie určiť typ kočíka, ku ktorému by si sa veľmi nezohýbala.

Cavoe Ideo je cestovný typ kočíka. Prejde aj mestom, ale zázraky na dlažbe od neho nečakaj. Má malé 15 cm kolesá z tvrdenej gumy. Odpruženie je na jeho typ štandardné. Zaujímavý je svojím 360 stupňovým otáčaním sedadla. Je to kočík rozmerov príručnej batožiny, ktorý môžeš za sebou ťahať ako kufor. Dodávaný je s pláštenkou do dažďa, moskytiérou, nánožníkom a cestovným obalom. Výška rodičovskej rukoväte je pevná a nachádza sa vo výške 104 cm. Sedadlo je nižšie položené. Kočík je vhodný pre nízkych rodičov. Jeho dizajn je však prémiový a zaujímavý.

Oproti tomu model športového kočíka Bugaboo Bee 5 je priestrannejší. Sama som jeho majiteľkou. Stále je dostupný ako nový a aj ako bazárový. Spĺňa všetky tvoje požiadavky. Striešku si môžeš zakúpiť podľa Tvojej potreby. Volila by som letnú.

Môžeš však siahnuť aj po novšom kúsku Bugaboo Bee 6. Ten má o 2,7 cm väčšie kolesá a zabudované detské madlo. Ja skôr používam Snack Tray. Detské madlo ani nevyužívam. Taktiež je dodávaný so zabudovaným stojanom, ktorý umožnuje jeho státie po zložení. Má úplný ľah a zároveň kolmý sed. Po zložení má praktické rozmery do kufra auta. Skladá sa s nasadenou sedačkou v akomkoľvek smere. Sama som ho kupovala zo zámerom podobným tomu Tvojmu. U mňa spĺňa účel a slúži veľmi dobre. Ja mám výšku 165 cm, sedadlo je umiestnené nižšie. No občasné zohnutie mi za vysoké pohodlie syna stojí.

Ak Ti zohýbanie prekáža, tak odporúčam pozrieť kočíky Zopa Quest, Nuna Demi Grow a Joie Versatrax. Sú už o čosi väčšie po zložení. Ale stále prijateľné a praktické.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally