Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý kočík je vhodný aj do terénu a po poskladaní sa zmestí do malého kufra?

Zodpovedané
2. okt 2021

Ahoj,

prosím o pomoc s výberom kočíka aj do terénu. Žijem na dedine. Mal by mať možnosť úplného ľahu a pevnosť do cca 20 kg priestrannejšie sedenie. Veľmi dôležité je, aby bol po poskladaní malého rozmeru najlepšie samostojací. Ide o menší kufor, kde by som k nemu chcela zmestiť aj psíka, čo pri mojom terajšom Bebetto Torino nie je možné. Skladanie jednou rukou by bolo veľké plus. Veľmi rada by som mala predĺženú striešku alebo strechu veľkého rozmeru, ktorá by dostatočne tienila. Nebránim sa starším kočíkom na bazáre.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

po zohľadnení tvojich kritérií ma ako prvý napadol kočík švédskej značky Axkid. Jediným mínusom je strieška, ktorá nie je XXL rozmerov.

Tento model švédskej značky, sa dá kúpiť na e-shopoch CZ, hovorím o Axkid Life. Má vysokú nosnosť, úplný ľah, odpružené kolieska aj keď sú menšie čo to vydržia. Skladá sa jednou rukou a má kompaktný rozmer do kufra malého auta.

Axkid Life

Axkid Life je výnimočne ľahký a kompaktný športový kočík výborný na cestovanie. Pre ultra kompaktné rozmery po zložení sa totiž vojde aj do rozmerov príručnej batožiny. Okrem toho ponúka aj vysokú nosnosť, na svoj typ pomerne priestranné sedadlo s množstvom miesta pre hlavičku a až 22 kg nosnosťou, polohovanie do ľahu v chrbtovej i nožičkovej časti či dokonca možnosť plnohodnotnej kombinácie! Spárovať sa totiž dá s dokúpiteľnou hlbokou vaničkou, ktorú vložíš nad sedadlo, prípadne tiež s adaptérmi s koncovkou typu Maxi-Cosi. Okrem cestovnej tašky, ktorá je ku kočíku dodávaná automaticky na uľahčenie prenosu počas ciest, si všetko príslušenstvo vrátane napríklad pláštenky musíš dokúpiť samostatne.

Ak ťa však tento model neoslovil, tak ponúkam o niečo väčšie no stále kompaktné kočíky strednej cenovej triedy, ale stále z oveľa menšími rozmermi ako tvoje Torino.

Mamas&Papas Armadillo je pohodlný, ľahký a priestorovo skladný do kufra malého auta. Ponúka nosnosť dieťaťa do 23 kg, čiže ti vydrží celé kočíkovacie obdobie. Pozor ale na terén v ktorom sa chceš s kočíkom pohybovať, pretože Armadillo je čisto mestský nákupný kočík. Pozor ale lebo svojou výškou rúčky je stavaný skôr pre nižšie postavy.

Mamas&Papas Armadillo

Môj typ pre teba by bol Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2. Má o čosi väčšie kolesá takže v pohode zvládne aj zhoršený terén. Je to otočný model, ktorý dáš do úplného ľahu. Je veľmi ľahký, priestranný pre dieťa, pohodlne sa zmestí do kufra malého auta, zložíš ho jednou rukou a sám po zložení stojí.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2 je druhou generáciou high-endu Armadillo Flip XT. Vyšla v roku 2017. Hlavnú pridanú hodnotu kočíka nájdeš v detskom madle, ktoré je po novom súčasťou sedadla. Samozrejmosťou sú tiež kvalitnejšie textílie poťahov v tvídovom vzhľade a s extra polstrovaním. Sedadlo pôsobí luxusnejšie aj vďaka chrómovému orámovaniu. Je to jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu. Ak budeš potrebovať dieťa ochrániť pred slnkom či dažďom, oceníš jeho obrovskú striešku. V horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť. Koženková rúčka sa da prispôsobiť. Kočík zložíš jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Okrem autosedačky dokážeš na kočík nasadiť aj hlbokú vaničku, čím vytvoríš plnohodnotnú kombináciu od narodenia. Armadillo Flip XT 2 vyšiel aj v špeciálnej Signature Edition.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally