Ktorý kočík má dlhšiu plochu na ležanie?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre 8-mesačného drobca, ktorý sa pomaly do nášho kočíka Peg Perego Book Plus S nezmestí.
Hľadám pre neho vhodnejšiu alternatívu.

Požiadavky:

  • dlhšiu plochu na ležanie,
  • sklopiteľný do ľahu,
  • vhodný do ťažšieho terénu,
  • sme na dedine a často aj vonku v prírode,
  • kvalitné odpruženie,
  • ak by bolo možné, tak preklopiteľnú rukoväť do druhej strany,
  • poteší trojkombinácia, lebo plánujeme aj ďalšie dieťa.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

kočík, ktorý má všetky Tvoje požiadavky je Gesslein FX4 Classic. Nie som si však istá, že sa Ti bude dizajnom páčiť.

Ostatné modely, ktoré spomeniem nemajú preklápaciu rukoväť.

Spojenie najdlhšej ložnej plochy, terénu a dvojkombi, či trojkombi ponúkajú kočíky značky Baby Jogger. Vačšinou sú to neotočné modely. Medzi otočné patrí Baby Jogger City Select 2 a Baby Jogger City Premier.

Tie neotočné sú Baby Jogger City Elite 2, Baby Jogger Summit X3 a s o čosi menšími kolesami Baby Jogger City Mini GT2.

Síce majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale ich kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Ložnou plochou prekvapuje aj multifunkčný kočík Easywalker Harvey3. Ten ju má až 98 cm. Má dvojité odpruženie a možnosť dokúpiť terénnejšie nafukovacie kolesá. Tie z neho spravia skvelého spoločníka aj na prejazd terénom.

Pozri si podobné modely Tutis Uno3+, Tutis Sky alebo Venicci Tinum 2.0. Všetky majú ložnú plochu 98 cm, dvojité opruženie a kolesá vhodné do terénu.

A posledné kočíky, ktoré spomeniem sú TFK Mono aTFK Sport. Sú to skvelé ťažšie kočíky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally