Ktorý ľahký športový kočík do 300 eur je vhodný pre 11 mesačné dieťa?

Zodpovedané
23. aug 2021

Ahoj,

potrebovala by som prosím poradiť pri výbere športového kočíka pre 11 mesačného syna (11 kg), ktorý bude vhodný aj keď podrastie.

Kočík by mal byť ľahký, skladný, s rozmermi vhodnými aj do kufra menšieho auta a polohovateľný až do ľahu. Zdržiavame sa prevažne v meste, ale mal by zvládnuť aj trošku ťažší terén, keďže často chodíme do prírody. Ideálne by bol kočík otočný do oboch smerov a mal dlhú striešku. Partner je vysoký, takže nastaviteľná rúčka by bola výhodou, ale nie podmienkou.

Existuje kočík do 300 eur, ktorý by spĺňal všetky tieto podmienky?

Ďakujem

Ahoj,

neľahká úloha, pri tvojich podmienkach. A hlavne čo sa týka ceny.
Určite viem jednu vec, že kvalitný kočík, ktorý by spĺňal tvoje požiadavky do 300 eur za nový nekúpiš.

Ostávajú ti 2 možnosti:

  • Buď kúpiš kvalitný ale bazárový kočík do 300 eur,
  • alebo si priplatíš.

Ja osobne som tiež turista a čo sa týka kočíkov mám 3. Jeden od narodenia, druhý do mesta na rýchle chodenie a neotočný - ľahký, skladný, praktický a ten tretí určený na turistiku do ťažšieho terénu.

A keďže ja som environmentalista tak 2 mám z bazára, pretože aj tu kúpiš krásne kvalitné kočíky za dobrú cenu.

Určite si pozri robustný kvalitný model do mesta aj do lesa Haux Maxan 3 Plus, nájdeš ho aj v 4 kolesovej verzií. No do prírody určite odporúčam 3 kolesá.

Hauck Maxan 3 Plus

A to je asi tak všetko s otočných. Do prírody a ťažšieho terénu sú kočíky neotočné ako Thule Urban Glide, Easywalker Sky Plus, Jané Slalom Pro, Trider Extreme, Joie Crosster

Thule Urban Glide 2

Easywalker Sky Plus

Jané Slalom Pro

Jané Trider Extreme

Joie Crosster

Skús zvážiť svoje možnosti ale ja ti určite do poručujem kúpiť kočíky 2. Pretože takto budeš musieť robiť kompromisy. A hlavne, čo sa týka kompaktnosti do malého auta. Alebo po meste chodiť z robustnejším kočíkom.

Jednoducho mať jeden kočík do mesta a na ťažšiu turistiku sa vzájomne vylučuje. Pretože, ten na turistiku musí poskytnúť dieťaťu pohodlie vzhľadom na otrasy v teréne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally