Ktorý športový kočík do 100 eur sa podobná na Inglesina Magnum?

Zodpovedané
17. aug 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý má také vlastnosti ako naša Inglesina Magnum, s ktorým som plne spokojní. Len má dlhšiu ložnú plochu, pretože synček má 14 mesiacov a tento je mu pomaly malý.

Kočík musí mať: otočné sedadlo, kvalitné odpruženie (ideálne, že sa dá hojdať), otočnú rúčku sklopiteľnú až dole (nie teleskopickú), nafukovacie pneumatiky, dlhšiu ložnú plochu a nastavovanie chrbátika mechanicky, nie pásmi. Ideálna by bola aj odvetraná strieška a veľký nákupný košík.

Odpoveď odborníčky v screenshote dosť zodpovedá tomu. Kočíky Britax Go Big a Emmaljunga nxt60 sú takmer nezohnateľné v bazári, alebo sa predávajú za 300 eur.

Môj rozpočet je maximálne do 100 eur. Hľadám teda starší model. Ak nič také neexistuje, tak prosím poradiť kočík, ktorý napr. nemá nafukovacie kolesá, ale má aj tak mäkkú jazdu a dobru manévrovatelnosť a zvláda v pohode obrubníky, diery v betóne aj lesnú cestu. Zároveň nemôže byť ťažší ako 13 kg a dlhší ako 103 cm (kvôli výťahu).

Môže byt aj z nejakej trojkombinácie.

Zvažovala som Concord Wanderer, ale žiaľ po obhliadke naživo som videla, že je príliš široký a nemotorný, nastavovanie opierky pásmi má nevyhovujúce.

Zo súčasných videných v obchode mi pasoval Britax Smile 3, len je pridrahý aj na bazároch.

Ďakujem

Ahoj,

tvoj rozpočet je skutočne nízky.

Čo sa týka tvojho výberu, pozeráš dosť drahé značky kočíkov. Tie nenájdeš ani v bazári za 100 eur.

Skús sa pozrieť, zo starších bazárových modelov Emmaljunga Edge Duo City, vlastnosťami spĺňa tvoje požiadavky.

Emmaljunga Edge Duo City

Iné typy ti ani nejdem radiť, keďže som pozerala aj bazárovky, ale kúpiť kočík podľa tvojich požiadaviek do 100 eur je to dosť komplikované. Poprípade sa skúsiť dohodnúť s predávajúcou.

Prajem šťastnú ruku, aby sa ti podarilo kúpiť kočík 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally