Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý športový kočík ide do úplného ľahu?

Zodpovedané
19. sep 2021

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý prejde aj terén a má nafukovacie kolesá. Musí ísť do polohy úplného ľahu a chcem, aby vydržal čo najdlhšie. Cena do 300 eur. Mám vo výhľade Petite&Mars Street +Air Oak.

Aký je Tvoj názor?

Je ešte nejaký iný kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa rozhodneš pre Petite&Mars Street+ Oak, tak určite s terénnejšími nafukovacími kolesami Air, s ktorými prejdeš aj ľahší terén typu tráva, štrk. Inak je to kočík určený prevažne na mestský terén.

Petite&Mars Street+ Oak 2021

Petite&Mars Street+ Oak je vyššia verzia Street v pluskovej línii v nových farbách a vzoroch. Jednou z najviditeľnejších zmien je tu však vylepšená strieška so šiltom, ktorá nie je kompatibilná s predošlými modelmi (a naopak staršie kolekcie striešok Street nesedia na nový Street+). Je totiž upevnená na stredovú tyč rukoväte, ktorá zlepšuje celkovú odolnosť a stabilitu kočíka. Plusom sú aj rodičovské a detské madlo potiahnuté koženkou či sieťka v zadnej časti opierky pre vetranie v ľahu.

Tento športiak kupuješ v základe čiernej farby, bez striešky a polstrovania pásov. Tie si dokupuješ voliteľne, podľa vlastného vkusu, a ďalším samostatne dokúpiteľným farebným setom si svoj kočík vieš prispôsobiť. Priestranné sedadlo s nosnosťou 22 kg (aj s nákupným košíkom je celková nosnosť kočíka 25 kg) je možné v chrbtovej i nožičkovej časti polohovať až do ľahu.

V ponuke ju nájdeš v edícii farebnú variabilitu v podobe dokúpenia striešky a polstrovania na popruhy vo farbách Basic Line alebo limitovanej edície striešok Limited 100. Na výber máš tiež, či si zakúpiš základnú verziu Street+ Oak (a k nej teoreticky dokúpiš aj nafukovacie kolesá Air), alebo rovno objednáš verziu Street+ Oak Air s nafukovacími kolesami. S nafukovačkami je samozrejme ťažší - váži s nimi 11,39 kg. Samozrejmosťou sú aj ďalšie voliteľné doplnky ako podložka, nánožník a pod.

Prípadne si v tvojej cenovej kategórií pozri Britax B-Motion 4. Je síce ťažší, ale priestrannejší a vhodný aj do zhoršeného terénu (myslím tým tráva, štrk). Nafukovacie kolesá s odpružením prinášajú vyšší komfort aj v zhoršených podmienkach.

Britax B-Motion 4

Britax B-Motion 4 je štvorkolesový športový kočík s neotočným sedadlom. Vybrať si môžeš aj v obratnejšiu trojkolesovú verziu B-Motion 3. B-Motion je ťažší než kočíky nižšej rady B-Agile, ale tiež priestrannejší a vhodný aj do zhoršeného terénu. Nafukovacie kolesá s odpružením prinášajú vyšší komfort aj v zhoršených podmienkach. Rúčku si môžeš otáčaním prispôsobiť. Skladanie je veľmi rýchle a vyžaduje len jednu ruku. Rovnako jednoručne vieš nastaviť aj výšku ramenných popruhov vďaka mechanizmu vzadu. Sedák je aj v sediacej polohe mierne naklonený. Napolohovať ho môžeš až do ľahu. Opierku nôh polohovať nemožno, prispôsobiť ju dokážeš len miernym vydutím. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu. V ponuke je však aj v predpripravenom sete.

Ozaj terénne a kvalitné modely sú potom podstatne už podstatne drahšie. A treba rátať s nejakými ústupkami. Nikdy totiž nenájdeš u jedného modelu všetko na 100%.

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally