Ktorý športový kočík je skladný a zvládne aj zlý terén?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

hľadáme športový kočík, ktorý zvládne aj zlý terén. Musí byť skladný.

Ideme na dovolenku k moru. Potrebujeme, aby sa dal rýchlo zložiť, ale nechcem kočík iba na cestovanie. Rada by som ho využila aj do troch rokov a nemusela ho potom vyhodiť. Takže niečo pevnejšie.

Pozerala som, že Petite&Mars Street+ má celkom veľké kolesá, ale nie každá maminka je s ním spokojná.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Vieš poradiť nejaký podobný a hlavne kvalitný kočík?

Ďakujem

Ahoj,

áno, súhlasím s Tebou. Názory na tento model kočíka sa líšia.

Petite&Mars Street+ je obľúbený, aj neobľúbený. Vidím ho všade. Na dedine, v meste, či na výletoch. Mám ho odskúšaný vo verzií Air, čiže s nafukovacími kolesami. Osobne sa mi s ním nechodilo dobre. Je to taký malý tank. Ale na prostredie dediny je skvelý. Pri nerovnom teréne potrebuješ odolný kočík. Hoci má v názve Street (ulica), mne sa až takým kompaktným nezdá. Má však zaujímavý, neustále inovovaný dizajn striešok.

Podobným modelom s lepšími jazdnými vlastnosťami je
Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Má priestrannejšie otočné sedadlo. Nosnosť až 23 kg. Ten je však bohužiaľ aj o niečo drahší.

Lacnejší model GB Beli Air 4 je skvelý model nielen na dovolenku. Ale aj na bežné použitie. Má síce nižšiu 17 kg nosnosť, no poteší a bude aj praktickejší. Má dobre odpružené kolesá z tvrdenej gumy. A po zložení skoro rozmer príručnej batožiny.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally