Ktorý športový kočík je vhodný do snehu a pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
4. aug 2022

Ahoj,

potrebujem športový kočík. Chcela by som, aby spĺňal moje náročné požiadavky a neviem taký nájsť.

Malo by sa s ním dobre manipulovať, hlavne v snehu. Nechcem, aby bol moc tvrdý a hrkotal. Na našom Cybex Balios M sa mi predné kolieska spriečia a nejde ho potom posunúť. Terén - dedina, mesto.

Dcéra je väčšia a zvedavá. Vyhovuje jej, keď sedí vzpriamene. V korýtkovom kočíku sa zdvíha, nechce byť ani zapásaná. Mal by byť aj priestranný a dať sa do úplného ľahu. Strieška by ju mala zakryť celú. Potrebujem aj otvor, cez ktorý ju uvidím. Obaja sme vyšší, takže aj nastaviteľnú rúčku.

Vieš o nejakom kočíku, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pre väčšie dieťa, teda kočík s vyššou nosnosťou kolmý sed dosiahneš prikúpením špeciálneho univerzálneho pásu. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Škoda, že si neudala Tvoju presnú výšku. Kočíky vyberám podľa mojej 165 cm a viac.

Pozri si model Baby Jogger City Premier. Dĺžku chrbtovej opierky má 56,3 cm. Jeho úplny ľah patrí k najväčším na trhu so svojou 104,6 cm dĺžkou. Má uzatvárateľné náhľadové okienko na veľkej XL strieške. Kolesá z tvrdenej gumy zvládajú aj náročnejší terén, a to aj vďaka odpruženiu všetkých štyroch kolies. Priemer kolies je 20 a 30 cm, takže sneh by už nemal byť pri zaaretovaných predných kolesách problémom. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je v rozmedzí 102 – 112,5 cm.

Podobným modelom je Uppababy Cruz V2. Problémom je jeho menšia dostupnosť na našom trhu. Kočíky americkej značky Uppababy sú veľmi kvalitné, funkčné a výškovo určené pre vyšších rodičov.

Zaujať by ťa mohol aj trojkolesový bazárový model ABC Design Salsa 3 2017, ktorý nemá zadnú tyč, takže nebudeš dlhými nohami zakopávať o nápravu.

Poprípade si pozri aj model Valco Baby Rebel Q Sport.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally