Ktorý športový kočík sa dá sklopiť do ľahu a má veľkú striešku?

Zodpovedané
10. aug 2021

Ahoj,

mám 8 mesačného synčeka, ktorý začal sedieť. Váži skoro 10 kg. Do jesene sa presťahujeme do bytovky, kde od vchodovej brány k výťahu je 5 - 6 schodov, ktoré budem musieť prekonať s kočíkom s dieťaťom. Buď kočík zdvihnem na zadné kolieska a budem pomaly postupovať po schodoch, alebo ho jednou rukou zložím a prenesiem hore. S aktuálnym kočíkom to nedávam je moc veľký a ťažký.

Medzi moje ďalšie požiadavky patrí: sklopenie do ľahu, veľká strieška a odpruženie, aby som syna moc nevyklepala na rozbitých mestských chodníkoch. Bola by som rada, ak by bolo možné sedaciu časť otočiť v oboch smeroch.

Je vhodné kupovať otočný kočík, aby som ho nepoužívala krátku dobu?

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

či je potrebné kupovať otočný kočík je otázka na zamyslenie. Väčšinou sa takouto variantnou pri športových kočíkoch oberáš o väčšiu nosnosť kočíka pre dieťa. A teda postupom času viac menej kočík meníš za iný.

Ja osobne som ale mala otočné kočíky do určitého veku, pretože deti si vyžadovali na mňa vidieť. To ale záleží od tvojho synčeka, či si tiež vyžaduje na teba vidieť.

S otočných kočíkov, ti poradím tie ľahšie a zložiteľné jednou rukou, hlavne kvôli 5-6 schodom. Prekonávať takéto prekážky je dosť náročné. A to ešte beriem ohľad napríklad na nákup a tašku od kočíka, ktoré tiež určite niekedy mávaš zo sebou a ich váha tiež, nie je zanedbateľná.

Pozri sa na kočíky od Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2, ktorá ma 10,4kg a je sklopiteľný jednou rukou. Taktiež jeho brat Mamas&Papas Sola2 alebo nielen dizajnovo zaujímavý Mamas&Papas Urbo, no upútaj aj svojou nízkou váhou 9kg a spratnosťou.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2

Mamas&Papas Sola 2

Mamas&Papas Urbo

Spomeniem tiež menej známe kočíky. No podľa mňa, ich minimálna hmotnosť a vysoká nosnosť pre dieťa je veľmi zaujímavá Cavoe Osis, Mee-go Feather

Cavoe Osis

Mee-go Feather

A samozrejme nemôžem zabudnúť nespomenúť Easywalker Charley a Cybex Eezy S-Twist.

Easywalker Charley

Cybex Eezy S-Twist

Stačí si už len vybrať 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally