Kvalitný golfový kočík pre dvojročného, aj na spanie? Prípadne aj dvojičková verzia?

Zodpovedané
18. júl 2019

Ahoj Eli,

mozes mi poradit kvalitny golfac (dve rucky alebo spojena rucka)? Skladny, lahky, male kolesa, ale kvalitna jazda, ale pre dvojrocneho, vysokeho chalana? Zatial mam tip Baby Jogger City Mini Zip, len dizajn je taky obycajny a je trochu drahsi, ako som planovala 🙂 Standardne golface ako City Tour, Tour Lux alebo Petite&Mars Up maju na neho kratku chrbtovu opierku - je mu len po ramena a nedokaze sa tam zlozit a spat... a idealne, keby bola aj dvojickova verzia 😀 (skusali sme Kuki Twin, kocik prejde vsade, ale nesmesti sa mi tam dieta).

Ahoj,

Baby Jogger City Mini Zip je určite kvalitná voľba, čo dobre jazdí a aj čosi vydrží (napriek skladnosti) - preto je odôvodnená aj vyššia cena kočíka. Určite by som pri praktických funkciách až tak neriešila minimalistický dizajn - práve menej je obvykle viac. Vidím tu však problém - ak už kupuješ pre dvojročného, aj tu nie je to sedadlo úplne že veľké. Priestor pre hlavu tam je, ale opierka nie je z najdlhších, takže či je to akurát vhodná investícia v tomto veku - no odporúčam určite vyskúšať.

Baby Jogger City Mini Zip

Zvyšné kočíky, ktoré spomínaš, ani tak nie sú golfky, ako skúr cestovné športiaky. Tam je úplne normálne, že je opierka aj celková ložná plocha kratšia. Je to dané spôsobom skladania a kompaktnosťou kočíka.

V tomto type potom radšej pozri tie s dlhšou opierkou, ako Oyster Atom, GB Qbit+ All-City, Ergobaby Metro či Mee-go Trio.

Babystyle Oyster Atom

GB Qbit+ All-City

Ergobaby Metro

Mee-go Trio

Okrem toho by som spomenula golfové kočíky značky Maclaren - kvalitné, priestranné aj pre staršie dieťa, s vysokou nosnosťou.
Ak golfky, skutočné, tak toto (hoc i z bazáru). Rovnako ponúkajú aj relatívne priestranné dvojkočíky (ako Twin Techno napríklad).

Maclaren Twin Techno

Ďalej, pokračujúc v téme dvojkočíkov, spomeniem aj Cybex Twinyx s vysokou opierkou chrbta. Koelstra Simba T4 Twin je tiež ozaj priestrannou možnosťou s 50 cm chrbtovou opierkou. Peg-Pérego Pliko Mini Twin je super, a Cosatto Supa Dupa Go je tiež fajn.

Cybex Twinyx

Koelstra Simba Twin T4

Peg-Pérego Pliko Mini Twin

Cosatto Supa Dupa Go

U double kočíkov nezabudni rátať s tým, že miesto bude každopádne obmedzené, minimálne na šírku. Ak teda nechceš obrovský kočík, sedáky, keď sú dva vedľa seba, budú minimálne užší (a často aj kratšie, preto je dôležité zvážiť ložnú plocho kočíka vopred).

Baby Monsters Kuki Twin je vo svojej cenovej a hmotnostnej kategórii, absolútny unikát (vzhľadom na to, že ešte aj sedadlá idú do ľahu. Rovnako skladný dvojkočík takýto nenájdeš - a teda s tým súvisia aj menšie sedadlá. Inak to budú buď golfky, ako som spomínala vyššie, alebo full-size športiaky čo po poskladaní sú pomerne široké.

Baby Monsters Kuki Twin

Z tých väčších by som potom pozerala na dvojkočíky značky Valco, či Baby Jogger City Mini GT Double.

Baby Jogger City Mini GT Double

A z tých ozaj veľkých jednoznačne Mountain Buggy Duet, ktorý je mimoriadne úzky (65 cm) a pritom s dlhou ložnou plochou pre obe deti.

Mountain Buggy Duet V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli