Kvalitný korýtkový kombinovaný kočík do 11,5 kg, dobre skladný do auta - cena veľmi nezaváži

Zodpovedané
12. máj 2020

Ahoj.

Chcela by som ťa poprosiť o radu. Milujem kočíky, pri prvej dcérke som ich mala 3, z toho som bola s 2 spokojná. Peg-Pérego Book som predala hneď, ako sme prešli na športovú časť. Zdal sa mi nestabilný, skoro sa prevrátil, keď som ho ťahala.

Vtedy som odmietala korýtko. Môj názor sa však zmenil a pri druhom by som chcela najprv korýtkový, potom ho vymeniť za kvalitný športový, ktorý mi vydrží úplne do konca. Mohla by si mi poradiť nejaké 2v1 (nie najlacnejšie) alebo potom (drahšie) kombinované s korýtkovým sedením? Páčia sa mi Bufaboo Fox, Gesslein FX4 Life, Seed Papilio, X Lander X Cite alebo Shom Roberto Verino Smart, Baby Style Hybrid2... Na cene až tak nezáleží. Avšak neprichádza do úvahy napr. podľa mňa extrémne predražená limitka Cybex Priam. Nechcem zbytočne platiť iba za značku.

Moje požiadavky sú, aby trochu pružil (nie vyslovene terénny), nebol veľmi ťažký (cca do 11,5 kg), dobre skladný do auta, pohodlný pre dieťa, korýtkový, veľká strieška, nastaviteľná rúčka, a aby brzda nebola typu stlač/zdvihni. Naživo som nevidela ani jeden z vyššie spomínaných, preto si ich neviem celkom predstaviť, myslím ovládateľnosť.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

z tebou uvedených by som ja osobne okamžite vypichla, že Bugaboo Fox a Seed Papilio sú konštrukčne, ale teda aj cenou, niekde úplne inde.

Ak by som neriešila rozpočet, vyberala by som tam. Výdržou a ovládateľnosťou (neskutočne jazda a všetko vydrží) by som ja osobne skôr preferovala Seed, ale zasa je to špecifický dizajn a je aj ťažší (aj keď skladnejší), tak je to už aj o tvojom vkuse a prioritách.

Fox má na druhej strane vysokú predajnú hodnotu a je to všeobecne obľúbený, aj keď trochu mainstram kúsok, každopádne excelentný.

Bugaboo Fox

Seed Papilio

Ostatné, v porovnaní s týmito dvoma, mi prídu slabšie - ale ak mám vyberať aj praktickosťou, Gesslein FX4 Life je určite tiež zaujímavá a pekná voľba, ktorú zatiaľ len málokto má.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli