Ľahký "cestovný" športiak s vyššou nosnosťou. Baby Monsters Kuki, Inglesina Quid, Cybex Eezy S?

Zodpovedané
19. sep 2019

Môj prvý kocik bol Hartan Racer GT, potom som ho vymenila za Oyster Zero. Nie, že by som s ním nebola spokojná, ale na tie účely, na ktoré už športový kočík využívam, mi príde zbytočne veľký. Používam kočík približne 1-2x týždenne na rýchle presuny, na nákupy kde nie je možné dať dieťa do nákupného košíka. Kočík je inak prevažne v aute. A tak rozmýšľam, že by som chcela asi niečo menšie, spratnejsie, kde sa dieťa odvezie keď treba, ale nepotrebujem ho na spanie (polohovanie nožičiek ale uvítam). A možno skôr niečo aj na občasné cestovanie lietadlom.

Pozerala som Baby Monsters Kuki, Inglesina Quid, Cybex Eezy S (tam vraj sú vraj tenké, nekvalitné látky?).

A teda ešte k parametrom - nosnosť aspoň 20 kg, naša 20mesačná slečna má už teraz 14 kg.

Môžete mi poradiť, pripadne odporučiť niečo?

Ahoj,

Inglesina Quid je vynikajúcou voľbou ako z pohľadu váhy, tak aj z pohľadu fakt mini rozmerov po zložení. Myslím si, že super voľba a aj štýlová. Za mňa áno - aj keď, podľa recenzií mamičiek skôr pre menšie dieťa, lebo s veľkým sa ti môže stať, že bude manévrovanie podstatne ťažšie. Čo teda s 14 kg dcérkou bude asi v tomto prípade tak - takže pozrime aj na ostatné modely.

Inglesina Quid

Ja by som v tomto prípade určite radšej volila Cybex Eezy S+ - veľkosť kolies manipulácii s kočíkom veľmi napomáha. Inak veľmi dobrá, praktická voľba, aj pre 14 kg dcérku by som ho akceptovala. Látky sú podľa mňa ok, zodpovedajúce a veľmi by som sa nimi netrápila.

Cybex Eezy S+

Baby Monsters Kuki je skvelá a dostupná možnosť - veľmi da mi páči kompaktnosť skladania (dokonca aj dvojičkovskej verzie Kuki Twin). Problémom tu by však mohla byť kratšia chrbtová opierka, čo ho robí vhodnejším buď pre drobnejšie či mladšie deti, alebo teda len na prevážanie - sedenie, možno aj nie s kompletne opretou hlavou v neskoršom období nie moc rátať na pohodlné spanie starších (čo teda ani nevyžaduješ, ale stále to môže byť s väčším dieťatkom problém).

Baby Monsters Kuki

Baby Monsters Kuki Twin

Ja osobne by som jednoznačne do výberu zaradila aj svojho favorita v tejto kategórii - GB Qbit+ All-City. Cena v súvislosti s dizajnom, funkciami a skladnosťou mi tu príde v asi najlepšom pomere.
A nedá mi nespomenúť aj Ergobaby Metro, čo je jazdne aj priestorovo tiež veľmi vydarený model.

GB Qbit+ All-City

Ergobaby Metro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli