Ľahký cestovný športový kočík pre vysokých rodičov

Zodpovedané
27. máj 2019

Zdravím,

prosím o radu pri výbere vhodného ľahkého športového kočíka na cestovanie so spojenou rúčkou, madlom, pre vysokých rodičov - muž má takmer 2 metre. Máme teraz Concord Wanderer a sme zvyknutí na dobré odpruženie a kvalitné spracovanie, čo neviem, či je reálne mať pri ľahkom cestovnom športiaku.

Chceli by sme 4 kolesá, pokiaľ sa dá dlhšiu striešku, aby sa dal dať do ľahu - pre dlhé jednoročné dieťa, cenovo do 250 - 300€. Zatiaľ som našla Maclaren Techno Arc, ale je už dosť drahý a nemá madlo.

Ďakujem za rady.

Ahoj,

pri tých ultraspratných kočíkoch je výška trochu problém - len málokedy ponúkajú výškové nastavenie, alebo aj to je dosť obmedzené. Priemerná výška rúčok je tam okolo 100 - 104 cm, čo je pre dvojmetrového manžela asi dosť nízke.

Ak by ste predsa len také boli ochotní zvážiť, ideálne aj s vyskúšaním, tak by som pozrela najmä po tej hornej hranici čo sa týchto kočíkov týka - GB Qbit+ All-City či text (106 cm), Easywalker Buggy XS či Moon SL (105), Babystyle Oyter Atom (104).

GB Qbit+ All-City

Easywalker Buggy XS

Moon SL

Babystyle Oyster Atom

S Maclaren-mi si to dosť vychytala - je pravda, že sú to práve netypicky vyššie kočíky. Techno Arc, alebo nový Techno XLR sú super v tom, že sú vyššie - možno by stála za myšlienku ich staršia, golfová verzia z bazáru.

Maclaren Techno Arc

Maclaren Techno XLR 2018

Potom je tu - možno dizajnovo menej atraktívna, ale praktická - možnosť dokúpiť predĺženie rukoväte. Používa sa najmä na odstup v prípade využitia prídavného skejtu, ale tým, že ide aj vyššie, by mohla pomôcť aj v tomto prípade (ak by to bolo nakoniec nutné).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli