Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahký športiak/golfky pre vysokých rodičov s dlhou strieškou vhodný na spanie. Silver Cross Reflex?

Zodpovedané
11. júl 2019

Ahoj,

chcela by som sa spýtať ohľadne kočíka - mohol by to byť kočík golfový alebo spratný športový. Veľmi sa nám páči Silver Cross Reflex - tým, že majú veľmi dlhú striešku a taktiež patentovanú chrbtovú opierku tak, že má veľký sklon v kombinácií s nejakou ich technológiou, že sa nedotýka kostry kočíka a je to pohodlnejšie pre dieťa + samozrejme má polohovateľné rúčky.

Chcela by som sa spýtať, či je niečo podobné aj u inej značky, aby to aj trochu vyzeralo (nepotrebujem ani extrém typu Elodie Details, avšak nemusím ani striktnú iba praktickosť Maclarenu, aj keď tí majú vysoké kočíky). Ide mi o to aby sme mali odpružený kočík (lebo musí zvládnuť štrkovú cestu k domu), ktorý je ľahký a spratný, a zároveň sa dá v ňom malej aj pohodlne spať. Korýtkové sedenie máme v klasickom športiaku, preto by som sa pri tom druhom kočíku chcela tomu vyhnúť - aby som ich mohla striedať.

Vopred ďakujem za odpoveď

Ahoj!

U Silver Cross Reflex je určite sedenie pre dieťa priestranné a pohodlné, to je fakt. Ale je to skôr použitými materiálmi ako technológiou sedenia (je to skôr marketingová vec, samozrejme čo-to to urobí, ale nie je to také, že by si zrazu mala golfáč ako full-size športiak). Mne osobne na tomto modele trochu (okrem ceny) vadí aj jeho váha - ak to už majp byť golfky (t.j. rátaj aj s tým, že budú dlhé po zložení), tak 8,5 kg mi príde dosť. Ak ti tento fakt nejak zásadnejšie nevadí, tak určite choď do toho - jedná sa o kvalitnú značku.

Spomínaš príliš funkčný dizajn Maclaren-ov - môže byť, máš pravdu. Každopádne, teda na golfky, sú to ozaj funkčné kočíky so skutočne kvalitnými kolesami a super jazdnými vlastnosťami, preti za mňa favoritmi v kategórii (ktorá pri toľkých ultraľahkých, ultraskladných športiakoch na výber už pomaly vymiera, čo sa popularity týka).

Peg-Pérego Sì je tiež zaujímavou golfovo voľbou. Z lacnejších zasa Koelstra Simba T4 (kvôli priestrannosti sedenia).

Okrem toho by som sa zamerala na funkčné, kvalitnejšie športiaky nízkej váhy. Baby Jogger City Mini Zip je určite skvelou voľbou. Okrem neho aj Babystyle Oyster Atom, Easywalker Buggy XS, Jané Rocket, Cybex Eezy S+ či novinka ocenené Reddot Deign Awars - Anex Air-X.

V prípade golfiek i ľahkých športiakov rátaj ale s tým, že štrková cesta nebude veľmi pohodlná. bez ohľadu na cenu kočíka. Sú to jednoducho kočíky skôr na rovnejšie cesty.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.