Malý výťah s rozmermi 63x95 cm. Aký kombinovaný kočík si vybrať (Inglesina Magnum, Peg-Pérego Culla, iný)?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

chceme kúpiť kočík, ktorý sa zmestí do nášho malého výťahu. Máme vyhliadnutý typ Inglesina Magnum a Peg-Pérego Culla s nafukovacími kolesami, odpružený. Pri Peg-Pérego Culla vaničke sa mi páči to, že sa dá použiť na prenos v aute. Považujem to za veľkú výhodu, plánujeme s bábom cestovať aj hodinu a pol. Chcem sa uistiť kvôli dĺžke kočíka - zmestí sa kočík na dĺžku do nášho výťahu, keď sklopím nastaviteľnú časť rúčky čo najviac k vaničke? Udáva sa v parametroch dĺžka s danou rúčkou, keď je "najďalej" od vaničky?

Sú nejaké iné kočíky, ktoré by boli šírkou menšie - a na dĺžku by sa tiež vošli do daných rozmerov? Akú alternatívu by ste nám poradili?
Ďakujem pekne.

Ahoj,

Inglesina Magnum sa ti podľa mňa do výťahu zmestí. Nie je to ani ľahký a ani skladný kočík. Ale má otočnú rúčku, ktorú keď dáš dole a z maximálnej dĺžky cca 103 cm ti určite uberie. Najhorším, no úplne možným riešením len na tú cestu výťahom je aj trochu podvihnúť zadné kolesá, na tých pár sekúnd je to ok.

Inglesina Magnum

Peg-Pérego Culla je podobným typom, ale ťažším, a rukoväť sa zalamuje na vyššom mieste, teda základňa ostane trocha dlhšia - ale ako, systém je tu podobný. Aj priestorom vaničky a užšou konštrukciou by som skôr uprednostnila tú Inglesinu.

Peg-Pérego Culla

Ako jednu z alternatív odporučím aj Cam Linea Classy, ktorý ako čisto hlboký kočík súhlasí s typom, čo si už požadovala. Má vaničku extra priestrannú a tiež vhodnú do auta. Tiež by si tam tú rukoväť zahla.

Cam Linea Classy

A od Inglesiny s autovaničkou odporučím podobný Inglesina Sofia, ktorý mi príde ako skoro jasný víťaz.

Inglesina Sofia

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli