Maxi-Cosi Zelia - názor na 2v1 kombinovaný kočík

Zodpovedané
17. sep 2020

Co hovorite na kocik Maxi-Cosi Zelia?

Ahoj,

2v1 konvertibilná kombinácia Maxi-Cosi Zelia sa celkovo zdá ako relatívne dobrý nápad v prvom rade na začiatok. Tieto 2v1 vaničky - športové sedáky sa na to hodia, lebo ti splnia aj pomerne dosť priestoru na začiatok (aj keď možno menej vypevneného na bokoch. Nie každý to preferuje na zimu - za mňa s ozaj dobrým fusakom, prečo nie). A potom aj možnosť dieťatka smerom k sebe na to prechodné obdobie. Po cca roku, roku a pol max (ak si s kočíkom fakt extra spokojná) je podľa mňa čas prejsť na niečo menšie, praktickejšie, neotočné, s viac priestorom pre dieťa.

Maxi-Cosi Zelia

Lebo to je jeden z mínusov aj u Zelie. Korýtkový sedák je ozaj dosť malý priestorovo. Okrem toho, kočík, aj keď nie je ťažký, je to dosť široký a do úzkych dverí s kočíkom nemusíš vojsť (plus skladnosť nie je úplne najkompakntješia).
Ďalšou nevýhodou by bol pomerne tvrdý, absolútne mestský podvozok a aj jeho manévrovateľnosť, ktorú ti odporúčam vyskúšať naživo a s naloženým kočíkom (podvihovanie na obrubník a pod.). Tento typ Maxi-Cosi konštruckie zvykne byť nie najtichší.

Takže ja by som to zhrnula ako ok začiatočnú mestskú voľbu, najmä ak rozpočet je dôležitý a kočík sa ti páči (plus ideálne v obchode, znovu zdôrazňujem NALOŽENÝ, ti sadne na manipuláciu). Váha, cena i dizajn sú totiž určite plusmi.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli