Mini športiak alebo golfáč pre 2r. dieťa, vyššia nosnosť, na každodenné používanie aj do auta

Zodpovedané
10. mar 2020

Ahoj Eli,

Vedela by si mi poradiť nejaký golfáč alebo mini športiak pre dvojročného syna? Kočík každý deň nakladám do auta. Je mi celkom jedno, ako sa bude skladať, len aby nezabral veľa miesta. Na váhe kočíka tiež nezáleží.

Veľmi sa mi páči Baby Jogger Vue, má super ložnú plochu 95 cm, aj kolesá sú gumené, tiež nosnosť do 25kg.

Ešte som pozerala Chicco Liteway, Petite&Mars Musca, Recaro Easylife, Maxi-Cosi Diza, Hauck Fisher Price Venice.

Kočík budeme denne minimálne ešte rok využívať (aktuálne má syn niečo cez 12 kg, 88 cm) plus neskôr ešte výlety, rehabilitácie, dovolenky. Za tú cenu nečakám extra odolný kočík - ide mi najmä o to, aby sa dal jednoducho zložiť, syn v ňom vedel občasne pospať a zvládol väčšinu času mesto (chodníky). Výhoda, keď bude mať nejaký schopný košík.

Neviem, či pozerám správne - možno ešte poradíš niečo, čo som si ja nevšimla.

Ďakujem veľmi pekne 🙂

Ahoj,

Baby Jogger Vue je starší naozaj vydarený golfáč. A ak je golfový typ tvojou podmienkou, je to dobrý výber. Ako, je kompaktný, ale tak ako ostatné golfky, je po zložení dlhý. Dlhosť nie je najpraktickejšia, ale dá sa s tým žiť i pracovať pri nakladaní.

Baby Jogger Vue

Z golfiek by som určite pozrela aj Koelstra Simba T4 - cenovo dostupný no priestranný golfový kočík s dobrou funkčnosťou.

Koelstra Simba T4

Chicco Liteway, Petite&Mars Musca, Hauck Venice z Fisher Price edície by som vylúčila - toto sú golfové kočíky, ktoré ja osobne považujem za skôr hrkálkovitejšie.

Chicco Liteway

Petite&Mars Musca

Hauck Fisher Price Venice

Rovnako Recaro Easylife - čo sa týka jazdy, je to skôr príležitostný športový kočík a košík teda určite nie je jeho silnou stránkou.

Recaro Easylife

Maxi-Cosi Diza je tiež taký jednoduchší, prakticky len na cesty určený model. Ak by som pozerala ultraskladný športiak pre dvojročáka, skôr by som dala pozor na kolesá (kvôli tomu každodennému používaniu) a kuk niečo ako Cybex Eezy S+, prípadne z lacnejších CBX Etu Plus.

Maxi-Cosi Diza

Cybex Eezy S+

CBX Etu Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli