Moon ReSea kombi versus Joie Mytrax - ktorý kombinovaný kočík vybrať pre novembrovčiatko?

Zodpovedané
26. júl 2019

Ahoj,

neviem sa rozhodnúť medzi Moon ReSea a Joie Mytrax. Je niečo špeciálne, čo jeden má, a druhý nie? Budeme kupovať kombináciu hlboký/športový, obaja sme vysokí, musí sa ľahko skladať a zmestiť aj do malého kufra auta. Bábo bude novembrové, ale po nejakom extra teréne sa nechystáme jazdiť.

Ďakujem za radu 🙂

Ahoj,

začnem spoločnými vlastnosťami. Moon ReSea, ako aj Joie Mytrax, sú v strednej váhovej kategórii (Moon 10, Joie skoro 12 kg). Je to ok váha, nič strašné, aj keď z hľadiska nakladania do kufra a prenášania je vždy lepšie mať váhu čo najnižšie v rámci nejakej tej kvality a odolnosti. Oba tiež majú fajn nákupný košík, relatívne kompaktne sa skladajú a sú ladené najmä do neutrálnych (tmavších) farieb.

Moon ReSea

Joie Mytrax

Odlišnosti sú však tiež dosť veľké - ReSea je otočný model, teda ponúka možnosť otočiť dieťatko v smere k tebe. Táto vlastnosť je dôležitá v prvých mesiacoch a dá sa žiť aj bez nej, ale teda maminy často preferujú ju mať. Znamená to však aj, že sedák je kratší - menej priestranný, tak obvykle vydrží o čosi kratšie. Kratšia je u Moon-u aj strieška (aj keď, na vaničke je zasa dlhšia). A posledným rozdielom sú kolesá, ktoré sú gumové, teda tvrdšie (bez pneumatík).

Mytrax je model neotočný, teda vydrží dlhšie, ale k sebe budeš dieťatko mať iba vo vaničke. Skladanie je u neho rýchlejšie a pýši sa aj super strieškou a kolesami s pneumatikami, čiže trošku lepšie zvládne nerovnosti.

Je potrebné zvážiť tu hlavne faktor otočnosti sedadla. Ako píšeš, jazdiť budete v meste, takže na terénne vlastnosti by som sa veľmi nezameriavala. Vaničky postačia obe, a strieška sa vždy dá doriešiť clonou, ak ju budeš vyžadovať (uvidíš, ako čo sadne vám).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli