Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Začnem spoločnými vlastnosťami. Moon ReSea, ako aj Joie Mytrax, sú v strednej váhovej kategórii (Moon 10, Joie skoro 12 kg). Je to ok váha, nič strašné, aj keď z hľadiska nakladania do kufra a prenášania je vždy lepšie mať váhu čo najnižšie v rámci nejakej tej kvality a odolnosti. Oba tiež majú fajn nákupný košík, relatívne kompaktne sa skladajú, a sú ladené najmä do neutrálnych (tmavších) farieb.

Odlišnosti sú však tiež dosť veľké - ReSea je otočný model, teda ponúka možnosť otočiť dieťatko v smere k tebe. Táto vlastnosť je dôležitá v prvých mesiacoch a dá sa žiť aj bez nej, ale teda maminy často preferujú ju mať. Znamená to však aj, že sedák je kratší - menej priestranný, tak obvykle vydrží o čosi kratšie. Kratšia je u Moon-u aj strieška (aj keď, na vaničke je zasa dlhšia). A posledným rozdielom sú kolesá, ktoré sú gomové, teda tvrdšie (bez pneumatík).

Mytrax je model neotočný, teda vydrží dlhšie, ale k sebe budeš dieťatko mať iba vo vaničke. Skladanie je u neho rýchlejšie, a pýši sa aj super strieškou a kolesami s pneumatikami, čiže trošku lepšie zvládne nerovnosti.

Je potrebné zvážiť tu hlavne faktor otočnosti sedadla. Ako píšeš, jazdiť budete v mešte, takže na terénne vlastnosti by som sa veľmi nezameriavala. Vaničky postačia obe, a strieška sa vždy dá doriešiť clonou, ak ju budeš vyžadovať (uvidíš, ako čo sadne vám).