Moon ReSea Sport vs. Valco Snap Ultra Tailormade. Aký otočný mestský športiak na toto leto vybrať?

Zodpovedané
10. júl 2020

Ahoj,

už viackrát si mi viacej poradila. Chcem ťa ešte poprosiť o radu. Kočík Moon Resea Sport z roku 2019 (zvažujem o kúpu z bazára). Hľadám niečo skladné, do auta s otočným sedadlom. Syn má 7 mesiacov, hľadám kočík na toto leto. Potom prejdem na neotočný.

Mala som možnosť vyskúšať Valco Snap Ultra Tailormade. Dal by sa prirovnať k tomuto kočíku? Obidva sú vedené ako mestké. Akurát u Moon je uvedené aj pruženie zadných kolies? A taktiež sa mi zdá, že sa jednoduchšie skladá. Ten Valco by som dostala od švagrinej, ale viac sa mi pozdáva Moon, len vlastne rozmýšľam, či to nebude to isté?

Ešte by som rada doplnila, že Valco sa mi strašne zle ovládal. Išiel síce ľahko, ale pri zabočení som musela vyvinúť väčšiu silu. Po hodine kočíkovania má fakt z toho boleli ruky. Zvlášť, keď malý ležal v kočíku. Prišlo mi, akoby mal zle rozložené ťažisko alebo čo.

Ďakujem ti

Ahoj,

tu sú na zváženie tri veci. Prvou je, že aj keď píšeš, že sa ti Valco zle kočíkoval. Vzala by som do úvahy, že sa jedná o otočný kočík, teda že ťažisko sa bude meniť podľa pozície a otočenia sedačky.
Druhou, že píšeš, že by si ho dostala (rozumiem to ako zadarmo) od švagrinej. No a tretia, že to chceš len na toto leto a po ňom plánuješ prejsť na neotočný model. Ja osobne by som v takomto prípade asi až tak neriešila tú jazdu, aj keď to je jedno z veľmi dôležitých kritérií v mojich očiach.

Ale radšej by som ušetrila peniažky a námahu a vyslovene len na leto si kľudne nechala aj kočík, ktorý nie je 100% podľa mojich predstáv, Je to ekonomické - ostanú peniažky aj na neskôr na nejaký fakt že lepší neotočný športový kočík, ale aj ekologické, že neminieš benzín pre kočík, jeho zasielaním a pod. Proste vezmeš, čo zatiaľ máš, keďže vieš, že aj tak budeš meniť. A možno ti pôjde lepšie v iných polohách. Plus, na leto sa tá jeho XXL strieška fakt zíde.

Mimo to, ak sa ti to proste nepozdáva, ti poviem, že Moon ReSea Sport má to ťažisko trošku lepšie. Nebude to, hlavne zasa raz v niektorých pozíciach, že by ten kočík v podstate išiel sám, ale trošku vyváženejšie to bude.

ALE kočík bude so sedadlom nižší a celkovo sedák je nie z najväčších - ale to zasa raz nebudeš riešiť, keď ho budeš o pár týždňov či mesiacov meniť. Odpruženie nijaké zásadné nečakaj - áno, je to kočík odpružený, ale len na tlmenie nárazov, takže stále skôr mestský model. Negatívom isto bude aj menšia strieška, takže v ľahu bude malý podstatne otvorenejší. Odporučím možno ešte pred kúpou si ho vyskúšať, ako ti sedí do ruky, lebo zaručiť to, ako sa ti bude tlačiť. To treba skúsiť aj s váhou dieťatka, aj s tvojou výškou a štýlom kráčania. A preto vravím, že na dočasné riešenie by som ja asi skôr brala, čo mám k dispozícii.

Moon ReSea Sport

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli