Náhradné kolesá na Baby Jogger City Select, resp. existujú nejaké univerzálne náhradné kolesá (originál sú drahé)?

Zodpovedané
13. jan 2021

Ahoj 😊

Potrebovala by som zistiť, či existujú nejaké univerzálne náhradné kolesá, prípadne či na kočík BJ City Select pasujú kolesá inej značky lebo originálne sú drahé 🙄

Ahoj,

univerzálne kolesá neexistujú. Každý kočík, model, značka má iný systém upevňovania, inú šírku plastu/klinu, iný systém pruženia, inú výšku podvozku.

Vyššie kolesá ho napr. môžu úplne vychýliť a dieťa bude naklonené. No proste - je to nebezpečné dávať iné ako na kočík určené kolesá. Aj keby rovno nejako sadli, môže byť, že pri používaní by mohlo odpadnúť, alebo konštrukciu vykriviť.

Takže nie - sadnú jedine originálne kolesá. Aj preto ako diel sú drahé, lebo, aj keď sa zdajú ako malá časť kočíka, je v nich dosť veľa ako materiálu, tak aj spojov a technológií, aby viezli kočík tak, ako majú a kočík sa neprevrátil.

Neostáva ti teda nič iné, ako kúpiť drahší originálny diel, alebo prejsť bazárikom či niekto svoj - ten istý model - nerozpredáva na diely.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli