Názor na kombinovaný kočík Bohemia Line XL

Zodpovedané
30. okt 2020

Ahoj,
môžem ťa poprosit o názor na kočik Bohemia Line XL? https://www.aladdin.sk/kombinovane-kociky/ruzov...

Ahoj,

nie som moc fanúšik kombi modelu Bohemia Line XXL. Je to kočík poľskej výroby Tako i napriek tomu, že výrobca sa prezentuje ako česká firma. A to dokonca dizajnu pomerne zastaralého, používaného predovšetkým pred pár rokmi.

Okrem toho, je za mňa veľmi veľmi ťažký kočík - 16,2 kg s hlbokou časťou je strašne moc. A skoro 15 kg so športiakom plus dajme tomu 10+ kilogramové dieťa, to bude fakt záťaž. Nehovoriac o nakladaní do auta či MHD príp. skladaní (kočík jednoznačne nie je z tých spratných.

Výhody kočíka vidím predovšetkým v jeho nízkej cene, priestrannej hlbokej vaničke a kolesách aj na nerovnosti. Absolútne neodporúčam používať autosedačku, ktorá je z hľadiska bezpečnosti naozaj slabá a “len aby bola”. Plus športiak by som rátala, že využiješ naozaj len na začiatok (a prejdeš rýchlo na nejaký ľahší skladnejší ovládateľnejší praktickejší). Za mňa je totiž tá športová časť podobne ako vajíčko fakt len aby niečo bolo. Ja osobne by som tak dieťa moc voziť nechcela ani z pohľadu môjho, ani jeho komfortu.

Ako začiatočný kočík za málo peniažkov, rátajúc v podstate najmä a iba s hlbokou časťou, OK. Teda v prípade, že žiješ na dedine a nebudeš často kočík nakladať - a nie si drobná. Vajíčko nie a športiak za mňa tiež nie. Ale všetko je to samozrejme o tvojich požiadavkách a ak práve potrebuješ robustný model a na športiak nie si náročná, alebo to plánuješ fakt ako hlavne hlboký, bude pre teba asi aj fajn.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli