Odpružený športový kočík ročné dieťa, skladný a ľahko zložiteľný, do 300 eur

Zodpovedané
27. jan 2020

Ahoj,

potrebovala by som poradit. Hladam dobry sportovy kocik - lahky, skladny, jednoducho skladatelny, s nafukovacimi kolesami,no a hlavne odpruzeny. Dcerka lubi spat v kociku, tak aj nieco pohodlne, co sa da sklopit do uplneho lahu, plus strieska sklopna by potesila.

Momentalne vyuzivam sportovu cast z trojkombinacie - vyhovuje mi, je priestranna, pohodlna - lenze vela s dcerkou cestujem autom a to skladanie a nakladanie do auta je katastrofa, nehovoriac o tom, ze je kocika plny kufor. Cenovo tak do 300 eur.

Dakujem za rady 😉

Ahoj,

nespomínaš ako stará je dcérka resp. či potrebuješ aj otočný model. Ak náhodou nie, bude ideálnejším riešením kočík neotočný. Sú podstatne ľahšie, skladnejšie, ale aj priestrannejšie, čo v praxi znamená, že bude kočík praktickejší asi vo všetkých ohľadoch - mimo toho teda, že nebude ponúkať možnosť otáčania sedacej časti.

Keďže športiak z kombinácie ti vyhovuje, tak na terén a nafukovacie kolesá by som si ja osobne nechala tú. Naopak kočík “do auta”, resp. na cestovanie by som urobila opakom toho, čo máš - niečo malé, nie nutne terénne a mala by som dva. Príkladom by bol CBX Etu Plus.

CBX Etu Plus

Rozumiem ale, že asi by si to rada vymenila a už pôvodný kočík neriešila - asi aby si sa s ním už nemusela naťahovať. Chcem ti len podčiarknuť, že zmenšením veľkosti mnoho výhod oslabne či zmizne - rovnaké odpruženie a celkové pohodlie v teréne u menšieho, ľahšieho a ešte aj cenovo dostupného kočíka jednoducho nepôjde v takom istom zmysle. Ak to si schopná akceptovať a pozrela by si skôr otočné modely, navrhnem v tejto sume asi Joie Versatrax či Valco Snap Ultra Sport - len s tým, že Valco nie je odpružený.

Joie Versatrax

Valco Baby Snap Ultra Sport

Bebetto Nico a podobné ti nebudem ani radiť, lebo síce spĺňa cenu aj odpruženie, ale nie skladnosť - ani náhodou.

Bebetto Nico

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli