Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otočný, trojkolesový kočík pre päťmesačné na spánok

Zodpovedané
22. máj 2020

Ahoj,

už som si ujasnila čo od kočíka chcem, ale stále neviem nájsť model ktorý by mal všetky tieto vlastnosti:

  • Trojkolesový
  • Otočný
  • Sklápanie do ľahu


Chcem kočiar pre 5 mesačné dieťa - často cestujem autom, ale mala som doteraz robustný kočiar, čiže skladnosť mi nevadí, ak by bol skladnejší tak lepšie. Neviem, čo je pre dieťa výhodnejšie - či korýtkové sedenie, alebo rovné. Dieťa mi ešte nesedí, chcem prejsť z hlbokého kočíka na športový, a iba na spánok dieťaťa - a časom, keď bude sedieť, tak jasné že aj na presuny mimo spánku. Kočík chcem využívať iba kým dieťa bude spavé, takže tak max. do 2 rokov, ale ak viete o kočíku ktory je vhodný len do roka, nevadí, mám záujem. Cenovo som ochodna aj bazár pozrieť, max asi 700 eur 🙂

Ďakujem

Ahojky!

Tu to bude veľmi veľmi ťažké. Žiaľ, trojkolky sa takmer vôbec nevyrábajú otočné - je to dané tvarom konštrukcie. Existujú výnimky ( Bugaboo Runner - ten je ale s neotočným kolesom vpredu, každopádne), ale skoro žiadne a nebudú v ostatnom vyhovovať. Ešte sa to dá obísť jedným spôsobom, a to - dá sa kúpiť trojkolesový kočík značky TFK a k nemu hlboká vanička Multi X, ktorá sa dá prerobiť na otočné, protismerné sedadlo. Korýtko pre 5mesačné už nevadí, ale na druhú stranu, ak plánujete v kočíku v podstate iba spať, na to je lepší rovný ľah.

A preto odporučím ešte aj štvorkolesový model, ktorý je aj terénny, aj priestranný, aj rovný ľah, a to Emmaljunga NXT60 F alebo Emmaljunga NXT90 F (väčší).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam, či Instagrame.