Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príležitostný golfový kočík pre ročné dieťa, do 80-100 eur (aj z bazáru)

Zodpovedané
19. nov 2020

Ahoj Eli,

vedela by si mi prosím Ťa poradiť golfáč pre 1ročné dieťa, ktorý budem mať stále v aute, používaný na rýchle presuny a príležitostne na nákupy, do obchodného centra, k lekárovi. Hľadám niečo nie veľmi drahé, rada by som sa zmestila max do 80-100e (aj bazárový).

Ďakujem.

Ahoj,

k niečomu príležitostnému by si možno aj mala zvážiť nový, aby si pri tých pár príležitostiach nezistila, že vlastne nie je v takom dobrom stave. Reklamáciu na používaný, bazárový model neuplatníš. Alebo choď cestou ozaj kvalitného bazárového kočíka.

Mojím návrhom by bol v prvom rade nejaký malý športiačik, niečo ako Kinderkraft Indy.

Kinderkraft Indy

Kinderkraft Indy je novinkou druhej polovice roka 2019. Je to ultraľahký, rýchlo spratný a mimoriadne kompaktný športový kočík, ktorý v role druhého môžeš využívať uť od narodenia. Je výhodným aj pre svoju dostupnú cenu, ktorá mu však neuberá na všestrannej mestskej funkcionalite. Okrem polohovania do ľahu a jednoručného skladania oceníš aj kompatibilitu s autosedačkami s pchytmi typu Maxi-Cosi, odpruženie všetkých kolies pre hladšiu jazdu, a tiež detské madlo, pláštenku a nánožník vo výbave.

Ja by som kuk aj bazárovku Nuna Pepp Luxx. Je to jeden z takých kompaktných funkčných a dobre ovládateľných športiakov kompaktných rozmerov do auta.

Nuna Pepp Luxx

Nuna Pepp Luxx je vyššia verzia ľahkého a kompaktného mestského športového kočíka Nuna Pepp, ktorý vďaka nízkemu ťažisku zvládneš ovládať aj jednou rukou. Hrubšie kolieska zvládnu aj mierne zhoršené mestské podmienky. Predné sú zdvojené a pre hladšiu jazdu tiež odpružené. Naviac k nim prirodzene pruží aj L-ková konštrukcia.

U Luxx verzie nájdeš zväčšenú dvojpanelovú striešku s výklopným šiltom a zároveň po madlo siahajúcim integrovaným tienidlom Dream Drape, ktoré bolo pridané o niečo neskôr. Druhou veľkou výhodou vyššieho vynoveného modelu je pridané polohovanie opierky nôh. Spolu s opierkou chrbta polohovateľnou pomocou zipsov tak dokážeš dosiahnuť pohodlnú spánkovú pozíciu. K sedadlu pribudlo aj detské madlo. To bolo pri uvedení modelu Luxx potrebné dokúpiť osobitne alebo s kočíkom v sete pod názvom Nuna Pepp Luxx Plus. Plus neskôr z názvu zmizlo, keďže madlo sa stalo súčasťou základnej výbavy kočíka. Dokúpiteľnou autosedačkou s adaptérmi sa z kočíka dá vytvoriť praktický cestovný systém.

Ak to má byť vyslovene golfka a naozaj nepotrebuješ nejaké extra jazdné vlastnosti, kuk tiež Petite&Mars Musca.

Petite&Mars Musca

Petite&Mars Musca je golfový kočík čistého dizajnu. Jednou z najväčších výhod je jeho dostupná cena. Vychádza z modelu Monza Musca, po premenovaní značky získal vylepšenú striešku. Novšia strieška je modernejšia bez plastového zaisťovacieho mechanizmu po bokoch. Pribudli aj nové farby poťahov. Sedadlo je vhodné aj pre nesediace deti, keďže ho môžeš napolohovať až do ľahu.

Musca v roku 2016 vyšla aj vo veľmi obľúbenej limitovanej edícii Heritage s čičmanským vzorom. Rok 2017 priniesol ružové pokračovanie Heritage Birds a modro prešívanú limitku Blue Channels. Pre rok 2018 sú v ponuke okrem Basic Line aj Heritage Natural a Premium Line.

Alebo napríklad Techno XT/Quest.

Maclaren Techno XT

Maclaren Techno XT je vlajkovým modelom značky. Je to výborne ovládateľný golfový kočík s vysokou nosnosťou. Je o triedu nižší od najvyššieho Maclaren Techno XLR od ktorého je o niečo ľahší, sedadlo má o niečo menšie a nie je k nemu možné pripojiť autosedačku. Pomocou pevnej vložnej vaničky z neho však dokážeš vytvoriť kombináciu od narodenia.

V roku 2016 prešiel Techno XT facelifom. V novej verzii má striešku s vylepšeným šiltom, väčším náhľadovým okienkom a lepším odvetrávaním. Vynovený bol aj brzdový systém a systém polohovania chrbátovej opierky, ktorú po novom nakloníš za pomoci jednej ruky namiesto nadvihovania tyčiek po bokoch.

Techno XT vyšiel aj v limitovaných edíciách patriacich pod Maclaren Objects of Design: kolaborácia s BMW M, klasický model Albert Thurston ako pocta vynálezcovi trakov a letectvom inšpirovaná verzia Spitfire k oslave 50teho výročia značky Maclaren. Vynálezca golfového kočíka Owen Maclaren totiž pri jeho výrobe využil poznatky leteckého inžinierstva, konkrétne skladacieho mechanizmu kolies modelu Spitfire pri pristávaní.


Maclaren Quest

Maclaren Quest (uvádzaný aj ako Quest Sport) je jedným z najobľúbenejších kočíkov značky. Je to veľmi ľahký golfový kočík využiteľný už od narodenia. Konštrukcia s malými kolieskami je mäkko odpružená pre hladšiu jazdu mestom.
Bábätko je v sedadle chránené patentovanými vysunuteľnými panelmi na konci chrbtovej aj nožnej opierky. Pre väčší komfort môžeš tiež dokúpiť pevnú vložnú vaničku. Sedák je pohodlne polstrovaný a vďaka vyššej nosnosti a dostatočnému priestoru zvládne aj väčšie dieťa.

V roku 2016 prešiel kočík faceliftom. Novší Quest má na rozdiel od predchádzajúcej verzie odnímateľné kolieska, prešívaný poťah a predĺžiteľný striešku s UV faktorom 50+.
Quest nájdeš aj v špeciálnych edíciách spadajúcich pod Maclaren Objects of Design: farebný Dylan’s Candy Bar, dizajnovú kolaboráciu Orla Kiely a jeansová Denim.

A môj osobný favorit, čo sa pomeru ceny a výkonu + priestoru v sedadle týka je Koelstra Simba T4.

Koelstra Simba T4

Koelstra Simba T4 je mestský golfový kočík s vyššou nosnosťou a štíhlou konštrukciou, ktorá sa pohodlne zmestí aj do úzkych uličiek obchodov. Kvalitné kolieska s odpružením sú určené na menej náročné povrchy. Sedadlo s výraznou mohutnou strieškou so šiltom môžeš napolohovať až do ľahu. S vymedzovacou vložkou sa dá používať prakticky od narodenia, je však dostatočne priestranné aj pre väčšie deti. Detské madlo nie je súčasťou kočíka, možno ho v prípade potreby samostatne dokúpiť. V ponuke je aj ďalšie príslušenstvo vrátane fusaku, podložky či tašky na prenos. Simba T4 vyšiel aj v dvoch špeciálnych jeansových edíciách s koženkovými poťahmi rúčky a madla Denim Blue a Denim Black.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli