Recenzia na Gesslein FX4 - aký je tvoj názor na tento model kočíka? Bude dobrý, pohodlný, vhodný aj na trochu terénu?

Zodpovedané
3. dec 2020

Ahoj Eli,

videla som uz viackrat, ze odporucas Gesslein fx4. Momentalne zvazujeme jeho kupu vo verzii Classic, avsak stale nemozem najst nijake recenzie, napriek tomu, ze je to novinka roku 2020 a je uz december. Pozerala som recenzie iba na F4 a tie sa dost stazuju na konstrukciu... aky je tvoj nazor?

Bohuzial nemam moznost vyskusat kocik na predajni, kedze zijem v Irsku a nenasla som tu dodavatela pre tuto znacku, cize budem objednavat online.

Vo vseobecnosti potrebujem kocik sportovy, otocny, nie korytkovy, aby zvladol trosku aj teren na nejakej lesnej cesticke a hlavne pohodlny pre dieta, dostatocne priestranny... Bolo by fajn, keby bol vacsi kosik. Pacia sa mi robustne a pravdupovediac som zalubena do Gessleinu FX4 Classic 🙂 Len chcem byt objektivna, aby som si potom netrieskala hlavu o stenu. Takisto by som nechcela aby bol nizsi, ako napr. Emmaljunga.

Momentalne mam Jane Epic (tam som so sportovou verziou nebola az taka spokojna, mozno kvoli korytku), len maly uz pomaly vyrasta z vanicky, tak max o mesiac dva musime ist do sportiaku. Az mi das odporucanie aj na nejaky iny, budem rada.

Dakujem velmi pekne

Ahoj,

Gesslein FX4 Classic je málo recenzovaným modelom. Prvou vecou, pre ktorú to asi bude, okrem teda toho, že je to pomerne nový model, je aj to, že nie je vyslovene najlacnejší. Najpredávanejšie sú u nás totiž stále skôr dostupnejšie modely. Pomaličky sa učíme, že pri niečom tak podstatnom ako denne používaný nástroj na kočíkovanie nášho najdrahšieho pokladu je vcelku logické aj trochu investovať. Ide to pomaly a mamičky stále skôr šetria.

Gesslein FX4 Classic

Ak by si ale riešila, aký bude, nie je to až také nezistiteľné. Konštrukciu totiž má nový, najmä teda oproti staršej Gesslein F4-ke.

Gesslein F4 Air+

Konkrétne si ponachádzaj a prečítaj recenzie na Gesslein Indy, od ktorého si ju na mnoho percent prakticky zobral. Nerieš tam moc sedadlo, to kľudne hľadaj v recenziách starších modelov.

Gesslein Indy Style

Spoj si názory, dá sa všeličo nájsť aj u nás na Kočíkopédii a plus mínus budeš vedieť, o aký kočík sa jedná.

Za mňa je tam top najmä tá konštrukcia, ktorá je na typ a jazdnosť relatívne ľahká a skladná, plus teda overená klasika ich (stále dobrého) sedáku. Páči sa mi a môžem ti ho odporučiť. Samozrejme to, či chceš novinku a risk, že ok nie je to mnohoročný model s tisíc super recenziami, tam stále budeš mať, to je jasné.
Ako otočný kočík bude samozrejme stále menej priestranný, ako neotočný športový model kočíka, ale je to adekvátne a nie malé sedadlo. Nie je najvyšší na svete, ale nízky určite nie je. Určite je to kočík, ktorý by som si aj ja osobne kúpila a ja nie som nízka mamina.

Ak by som mala odporučiť niečo iné (a teda nekorýtkové), asi buď ťažší Britax Go Big2.

Britax Go Big2

Ďalej Easywalker Rudey, alebo potom niečo vyššie ako Jané Kawai.

Easywalker Rudey

Jané Kawai

Ale za mňa dobrá voľba je Gesslein 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli