Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rico Basic 2019 - je to dobrý, priestranný a ovládateľný kočík do mesta aj terénu?

Zodpovedané
14. okt 2019

Ahoj,

je podla teba Rico Basic 2019 dobry kombinovany kocik do terenu aj do mesta? Co sa tyka priestoru pre babatko aj co sa tyka ovladania.

Ahoj!

Riko Basic je, ako jeho názov napovedá, dosť “basic” model - teda základný, jednoduchý, a tým pádom aj lacnejší (cenovo veľmi dostupný). Určite je jeho konštrukcia vhodná aj na nerovnosti a nejaký ten terén - je mäkko odpružená, a vybavená veľkými kolesami. Na dedinu, terény a pod. ok. Čo sa priestoru týka, hlboká vanička je priestranná dostatočne, a rovnako aj športocá časť na tom (najmä oproti niektorým iným Riko modelom) nie je vôbec zle. Myslím si však, že so športiakom je to kočík už podstatne nemotornejší a ťažkopádnejí - ale ide to, nemám až toľko čo toho vytýkať, priestorovo.

Problém ja osobne vidím vo váhe a veľkosti kočíka - ak hovoríme o vhodnosti do mesta. Podľa mňa skoro 16 kg je moc, a je to kočík tiež veľký po zložení… takže ak nemáte obrovské auto, alebo situáciu v ktorej autom ani MHD skoro vôbec nechodíte, toto by mne osobne veľmi vadilo. Je o fakt veľa. Ako čisto vaničkový kočík je to absolútne akceptovateľné, ale čo sa dlhodobého používania týka - pravdupovediac, bude to po čase otrava a zbytočná záťaž.

Mojou voľbou, ak sa ti veľmi páči, by bolo zistiť, či sa dá zakúpiť len ako hlboký (pozor, vajíčko si určite zaibstaraj kvalitnejšie - priestrannejšie a pohodlnejšie, než to základné poľské) - a neskôr doplniť ľahším, praktickejším športiakom… ak ti to distribútor neumožní, buď mať športiak tak do terénu a k nemu doplnkovo iný ľahší neotočný model, alebo si zaobstarať nejaký podobný, iba hlboký model na začiatok (napríklad moderne pôsobiaci Riko Molla).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.