Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Riko Basic je, ako jeho názov napovedá, dosť “basic” model - teda základný, jednoduchý, a tým pádom aj lacnejší (cenovo veľmi dostupný). Určite je jeho konštrukcia vhodná aj na nerovnosti a nejaký ten terén - je mäkko odpružená, a vybavená veľkými kolesami. Na dedinu, terény a pod. ok. Čo sa priestoru týka, hlboká vanička je priestranná dostatočne, a rovnako aj športocá časť na tom (najmä oproti niektorým iným Riko modelom) nie je vôbec zle. Myslím si však, že so športiakom je to kočík už podstatne nemotornejší a ťažkopádnejí - ale ide to, nemám až toľko čo toho vytýkať, priestorovo.

Problém ja osobne vidím vo váhe a veľkosti kočíka - ak hovoríme o vhodnosti do mesta. Podľa mňa skoro 16 kg je moc, a je to kočík tiež veľký po zložení… takže ak nemáte obrovské auto, alebo situáciu v ktorej autom ani MHD skoro vôbec nechodíte, toto by mne osobne veľmi vadilo. Je o fakt veľa. Ako čisto vaničkový kočík je to absolútne akceptovateľné, ale čo sa dlhodobého používania týka - pravdupovediac, bude to po čase otrava a zbytočná záťaž.

Mojou voľbou, ak sa ti veľmi páči, by bolo zistiť, či sa dá zakúpiť len ako hlboký (pozor, vajíčko si určite zaibstaraj kvalitnejšie - priestrannejšie a pohodlnejšie, než to základné poľské) - a neskôr doplniť ľahším, praktickejším športiakom… ak ti to distribútor neumožní, buď mať športiak tak do terénu a k nemu doplnkovo iný ľahší neotočný model, alebo si zaobstarať nejaký podobný, iba hlboký model na začiatok (napríklad moderne pôsobiaci Riko Molla).