Riko Vario - aké vajíčko a aké adaptéry k nemu potrebujem?

Zodpovedané
16. sep 2019

Ahoj,

mám kombinovaný kočík Riko Vario bez autosedačky... Vôbec neviem k nemu nájsť nejaké vajíčko. Viem, že sa kupujú nejaké adaptéry, ale som z toho úplne mimo. Neporadíš mi prosím ťa?

Ahoj,

mu kočíku Riko Vario je najlepšie objednávať minimálne adaptéry už pri jeho kúpe - ak ich teda predajca neponúka ako súčasť setu. Vyzerajú tak, ako na priloženom obrázku - teda tento typ potrebuješ doobjednať, ak ich nemáš. Ja by som sa obrátila v prvom rade na predajňu, kde si svoju kombináciu kupovala, mali by vedieť potrebný adaptér doobjednať.

Ak ti nebudú vedieť pomôcť, nachádzam tieto adaptéry hlavne na českých stránkach - odkiaľ by ich na Slovensko poslať mohli (nie sú ale vyslovene lacné). Možnosťou je tiež sa obrátiť priamo na výrobcu (https://www.riko.pl/kontakt/), možno ti ich budú vedieť dodať za poplatok aj oni.

Autosedačku priamo typu Vario by som neriešila - aj tak potrebujete rovnaké adaptéry, ale je lacnejšie spravená a menej bezpečná - na takéto adaptéry potom naklikneš známe a testované vajíčka značiek ako Maxi Cosi, Cybex, cenovo dostupné Joie a ďalšie - ktoré teda, oproti pôvodnej autosedačke z kombinácie, vrelo doporučujem (v najhoršom prípade aj bazárové). Koncovky majú všetky rovnaké.

Riko Vario

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli