Rozdiel v športových kočíkoch Baby Jogger City Elite a BJ City Elite 2

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

v minulej otázke ste mi ako ten správny športiak pre mňa doporučila Baby Jogger City Elite. Pri prezeraní na internete som narazila aj na novinku City Elite 2 2020, aj na City Elite 2020. Aký je prosím medzi nimi rozdiel, okrem ceny?

Ahoj,

rozdiel u Baby Jogger City Elite a jeho dvojkovým vynoveným náprotivkom Baby Jogger City Elite 2 je okrem dizajnu, ktorý je taký čerstvejší a modernejší samozrejme u novšieho modelu (2) aj kvalitnejšie nové materiály poťahov a tiež vynovené - štíhlejšie, kvalitnejšie bezúdržbové kolesá. Dvojka má tiež ešte o trošku priestrannejšie sedadlo (ako, to pôvodné je ozaj priestranné, takže to je len malý rozdiel).

Jedna z pozitívnejších vlastností jednotky, teda pôvodnej verzie, je stredová tyč pri rúčke. Za mňa jeden super stabilizačný prvok a škoda, že ho nedali aj do dvojkovej verzie.

Za mňa, ak nájdeš super cenu na jednotku, kľudne ju vezmi. Je to skvelý kočík. Ak chceš ale novší, o čosi vylepšený model, ja by som šla do dvojky. Je to fakt pekný kúsok a podarená druhá generácia.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite je luxusný trojkolesový športový kočík. Veľké kolesá s bezúdržbovými pneumatikami zvládnu aj terén či ľahký šport. Neotočné sedadlo je veľmi priestranné. Vďaka nosnosti až 34 kg zvládne aj väčšie dieťa. Polohovať môžeš chrbtovú i nožnú opierku až do ľahu. Pomocou adaptérov dokážeš ku kočíku pripojiť autosedačku či hlbokú vaničku. Na výber je užšia skladacia vanička Compact či pevný Deluxe model. Všetku výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.


Baby Jogger City Elite 2

Baby Jogger City Elite 2 je pokračovanie luxusnej trojkolky - športového kočíka Baby Jogger City Elite. Veľké, po novom štíhlejšie kolesá s bezúdržbovými pneumatikami boli v dvojkovej verzii vynovené - získali nový dizajn aj zvýšenú kvalitu. Zvládnu aj terén či ľahký šport. Novinkou sú aj modernejšie, minimalistickejšie materiály v prémiovej kvalite - vychádzajú zatiaľ len v tlmených odtieňoch sivej a čiernej.

Neotočné sedadlo je aj v Elite 2 verzii veľmi priestranné. Vďaka nosnosti až 22 kg zvládne aj väčšie dieťa. Polohovať môžeš chrbtovú i nožnú opierku - a to až do ľahu, vďaka čomu je sedák použiteľný už pre tých najmenších (novorodencov je však lepšie doň uložiť s redukčnou vložkou či hniezdom). Pomocou adaptérov dokážeš ku kočíku pripojiť autosedačku či hlbokú vaničku Deluxe či skladaciu Compact - a tak Elite 2 využiť už od narodenia v plnohodnotnej kombinácii. Všetku výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli