Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skladný, cestovný športový kočík s vetraním, aby to nebola hrkálka. Joie Pact?

Zodpovedané
9. júl 2019

Potrebujem poradit! Mam 16mesacne dieta a kocik Go Big, ktory mame velmi radi ALE... spratnost zial nie je jeho silna stranka :(

Rada by som kupila kocik, ktory sa jednoducho sklada, rozklada, nezabera vela miesta v aute a kedze je leto, bolo by super, keby malo dostatocne vetranie. V neposlednom rade, nechcem hrkalku... (paci sa mi napr. Joie Pact, ale spominane vetranie chyba, tak neviem, ci je vhodnou volbou)

Dakujem za rady! 🙂

Ahoj!

Joie Pact je z tých lacnejších, dizajnovo podarených modelov, a teda na občasné použitie (napr. do obchodu) postačí. Vzhľadom na prevedenie, od ktorého sa odráža a j cena, by som ale určite nehľadela na tento kočík ako na každodenné vozidlo. A čo sa vetrania týka… áno, nie je tam vzadu, ale toto sú celkovo dosť otvorené kočíky - nemyslím, že budete mať problém s nadmerným prehrievaním (a najmä, ak si vyberiete inú ako čiernu farbu).

Chcela by som ťa ale upozorniť, že tento typ - cestovný kočík, malé kolieska - bude vždy tak trošku hrkálka. Je to dané malými kolesami, ale aj konštrukciou, ktorá sa pre čo najkompaktnejšie skladanie musí zložiť vo viacerých bodoch (a čím viac bodov na “zalamovanie” + čím tenšie trubky, tým menej pevný, odolný je kočík). Ak chceš ‘hrkálkovosť’ čo najviac zmierniť, je potrebné sa zamerať na kvalitnejšie, ale tým pádom aj drahšie modely. Jedným z nich by, čo sa týka kolies a ich odpruženia, bol napríklad aj Maclaren Atom - konštrukčne fakt prepracovaný model, a tiež plne vetraný. Okrem neho by som kvalitatívne verila aj Bugaboo Ant.

Na zváženie určite ostávajú aj modely Cybex Eezy S+, Baby Jogger City Tour (alebo City Mini Zip), Mountain Buggy Nano

Kvôli kolesám odporučím z lacnejších EasyGo Minima Plus.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.