Skladný kombinovaný (2v1) kočík na začiatok, pre zimné bábo. Petite&Mars Grand II, iný?

Zodpovedané
23. jún 2020

Dobry deň,

Prosím vás, máte skúsenosť s kombinovaným kočíkom Petite&Mars Grand II 2v1? Kvôli nedostatku úložného priestoru zháňam kočík, ktorého konštrukcia by bola čo možno najskladnejšia. Páči sa mi, že vanička aj športová časť sú 2v1, ale mám obavu, či kočík nie je priveľmi tenký, hlavne pre zimné bábätko (termín - koniec októbra).

Vedeli by ste mi prípadne odporučiť iný veľmi skladný kočík? Nie je pre nás veľmi podstatné, aby veľkostne vydržal napr. až do 3 rokov dieťaťa, pretože po dcérke máme už športový kočík Petite&Mars Street, takže hľadáme niečo skôr len pre malé dieťa tak do 1,5 roka. Teraz máme vstavanú skriňu uspôsobenú tak, že sa nám tam vojde zložený Petite&Mars Street na výšku, takže potrebujeme niečo s rozmerovo rovnako skladnou konštrukciou.

Ďakujem ☺️

Ahoj,

Petite&Mars Grand 2 je určite typom zaujímavým modelom presne pre takú situáciu, keď presne vieš, aký ľahší, neotočný skladný športiak budeš používať od cca toho roka a pol dieťatka. Mne osobne však, napriek všeobecnej obľúbenosti aj na základe dizajnu a nižšej ceny až tak neimponuje. Je neterénny (a aj nepriestranný, ale to ty neriešiš), je podľa mňa ťažký. Fakt malé predné kolieska, ku ktorým sú tie ťažké veľké zadné v podstate zbytočné, keďže s ním do terénu nepôjdeš - nie je to pohodlné. Druhá vec, podľa mňa skladný nie je. Rozmer 70 × 65 × 36 cm, ktorý sa dočítaš aj u výrobcu, označuje len konštrukciu. Plus musíš uskladniť aj sedák/vaničku, za mňa na mestský kočík moc. A s tým súvisí ešte jedna vec. Je strašne, strašne široký na to, čo to je. Do užších dverí, napr. v niektorých poliklinikách, nevojde. Bežne má kočík medzi 50 a 60 cm na šírku, tento má 65. Nemá na to však dôvod, lebo tereňák (ktorý potrebuje byť širší) to nie je, takže tomu tak úplne nerozumiem.

Takže ako lacná možnosť pre tých, čo vlastne nevedia, či chcú kočík robustný alebo malý a hlavne im sadne dizajn (v kombinácii s tou cenou). Na začiatok fajn, ale nič extra.

Petite&Mars Grand II

Mojím tipom v tejto - vcelku praktickej, najmä na začiatok - kategórii by bol Diono Quantum. Tiež je ťažší, ale aj lepší na nerovnostiach, plus má omnoho, omnoho širšie sedadlo a úplne božskú striešku, ktorá je na zimu omnoho vhodnejšia a viac chráni. Je o 4 cm užší, čo na kočík, čo má ešte aj o nejaký ten priestor v sedáku viac, je super. Stále to, samozrejme, nie je najmenší kočík.

Diono Quantum

Na druhú stranu, ten len o trochu väčší rozmer po zložení oproti vášmu P&M Street-u, s ktorým porovnávaš je aj so sedadlom. Takže na to, čo to je, je za mňa schopný a kompaktný, aj keď ideálne to samozrejme nebude.

Petite&Mars Street

Skladnú konštrukciu (ale nie najmenšiu aj so sedákom) má aj Maclaren Daytripper príjemnej kvality. A je tiež užší.

Maclaren Daytripper

Ak by náhodou nezaujalo, no stress. Odporučím iný kočík, a to ľahký aj skladný (8,9 kg, 65 × 57 × 25 zložená konštrukcia) - Baby Deisgn Smooth. Nie je drahý. Na začiatok budeš mať otočné sedadlo a hlavne ti ušetrí ako peniažky, tak aj námahu svojou váhou a kompaktným balením. A naviac, oproti ostatným - ktoré sú 2v1 - má vypevnenejšiu vaničku. Lebo áno, dá sa, najmä s kvalitným fusakom, byť aj v tenšej vaničke, na druhú stranu ich plytkosť (u Diona ale plytká nie je, u zvyšku aj áno) a menšie striešky pravdu povediac pre zimné bábätko s úplne čistým svedomím nemôžem odporučiť.

Baby Design Smooth

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli