Skladný kombinovaný kočík aj na náročnejší terén

Zodpovedané
6. jan 2021

Ahoj,

Hladam kocik do terenu, kedze byvame v novej stvrti na kopci so zlymi cestami. Hladam nieco spratne do auta, s vanickou a vajickom. Ide mi hlavne o kvalitu kocika, aby vydrzal aj narocnejsi teren, ale zaroven bol skladny pri cestovani.

Vopred dakujem za odpoved🙂

Ahoj,

veľmi ťažká kombinácia je spratnosť verzus aj do náročného terénu. Takmer nesplniteľné, pravdu povediac - čím bude kočík spratnejší, to znamená menší, tým menej do terénu bude.

Každopádne, buď pripravená na kompromisy, pretože práve téma skladnosť versus terénnosť nimi je najviac a mamičky na to často zabúdajú. Obe naraz na 100% sa proste nedá, takisto, ako auto na offroad zároveň nebude mini dvojmiestnym Smartom, ak by som to mala dať do porovnania.

Odporučím ti Baby Jogger City Premier, čo je väčší kočík. Zvláda aj nejaké tie nerovnosti, plus má preprekladajúce sa sedadlo. Takže na svoju veľkosť a pevnosť/kvalitu je aj relatívne kompaktný (relatívne je tu dosť podstatné).

Baby Jogger City Premier

Okrem neho spomeniem aj Easywalker Harvey2 s All Terrain kolesami. To je fakt pekne ľahký, aj keď nie úplne najkompaktnejší model. Je to zase kompromis, ale relatívne zvládnuteľný.

Easywalker Harvey2

No a ďalej, kvalita plus ale dostatočne malý kočík by bol Emmaljunga NXT60/Emmaljunga NXT60 F s jednou s najspratnejších konštrukcií na tento typ pevného, odolného modelu.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli