Športiak do terénu aj mesta, ročný 11kg syn, do 250 eur, môže byť aj trojkolka a z bazáru. Rozdiel medzi Baby Jogger City Mini a City Mini GT2?

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť pri výbere športového kočíka pre ročného, 11kilového chlapca. Potrebovala by som kočík vhodný aj na terénnejši povrch, štrk, poľné cestičky - a aby sa dal polohovať, keďže malý najradšej spáva v kočíku. Ideálne, aby som ho dokázala jednou rukou zložiť a šupnuť do menšieho kufra, lebo ten náš z trojkombinácie je neohrabaný a zaberie veľa miesta 😁 a aby vydržal čo najdlhšie. Trojkolke sa nebránim, žiaľ limit máme cca 250eur. Skôr nový ako bazárový.

Este sa chcem spýtať na rozdiel medzi Baby Jogger City Mini a City Mini GT2.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ahoj,

Baby Jogger City Mini a Baby Jogger City Mini GT2 sú dosť odlišné, aj keď akurát nie výbavou sedadla a striešky. Konštrukčne ale je GTčko pevnejšie, odpruženejšie, s kvalitnými kolesami a aj s podstatne zvýšenou jazdnosťou v teréne.

Baby Jogger City Mini 2

Takže vyberáš skôr štýlom - stačí mi niečo mestskejšie, ľahšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie?
Alebo budem jazdiť viac nerovností a ovládateľnosť trojkolky aj do terénu mi za to stojí? Konkrétne tu by ti BJCMGT2 absolútne podľa popísaných potrieb sadlo, ale teda cena je žiaľ podstatne vyššia. Je to žiaľ daň za kvalitu.

Baby Jogger City Mini GT2

Do 250 eur ti asi poradím najskôr Britax B-Motion Plus, aj keď teda to nie je najskladnejší ani najľahší model. Zvládne ozaj aj nerovnosti, plus je ložná plocha super dlhá. S ohľadom na terén a aj fakt, že v kočíku synček veľa spáva, mi vychádza veľmi dobre.

Britax B-Motion 3 Plus

Okrem neho uvediem aj TFK Dot 2. To je zasa opak - super skladný model, menšie kolieska - ale kvalitné, širšie a zvládnu aj nejaký ten terén. Toto by s týmto rozpočtom bola pravdepodobne moja prvý voľba.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli