Športiak Moon Jet-R, aký je? Je vhodný na zimu pre jeden a polročné dieťa, a aj do terénu?

Zodpovedané
10. sep 2019

Ahoj,

máš skúsenosť so športovým kočíkom od značky Moon, rad Jet-R 2019? Mňa by zaujímal tvoj názor na kočík - či je vhodný na zimu pre 1,5ročné dieťa. Či je super do terénu a vlastne tak celkovo.

Ďakujem a prajem pekný dník 🤗

Ahoj,

Moon Jet-R - osobne si myslím, že za tú cenu je to dobrý kočík. K zime a jeden a polročákovi - za mňa ju určite zvládnete. Kočík je to nadpriemerne široký vo vnútri sedadla, celkovo priestranný a s veľkou strieškou (tu by som však vytkla neuzatvoriteľné sieťkované okienko v rozopnutom stave striešky). Aj s veľkosťou kolies bude prechod zimným - pozor, mestom - relatívne ok, ale rátaj s tým, že na neodhrnutých povrchoch sa, tak ako u skoro všetkých kočíkov s nie obrovskými kolesami, bude sneh zasekávať v medzipriestoroch.

Moon Jet-R

Čo sa terénu týka, podľa mňa to terénny kočík nie je. Aj napriek viditeľným pružinám je fakt skôr tvrdší, nepruží - takže v ozaj náročnejšom teréne sa skôr “vyhrkáte” - určite to nebude hojdavé tlmenie. Takže na nerovnosti za mňa ok, na ťažší terén - skôr nie. S tým treba počítať.

Celkovo - fajn pomer cena-výkon, aj keď nie každému vyhovie ťažisko. Preto ja osobne odporúčam ideálne vyskúšať vopred, aj s naloženým dieťatko a podvihovať ako na obrubník, či prejsť niečím nerovnejším. Samozrejme, ak máš možnosť. Ale určite to zlý výber nie je.

Alternatívou by za mňa mohol byť Joie Litetrax Air, Lionelo Annet Tour či Gesslein Smiloo Happy.

Joie Litetrax 4 Air

Lionelo Annet Tour

Gesslein Smiloo Happy

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli