Športový/golfový kočík pre dvojičky - kompaktný, no nech zvládne aj výlety či trochu snehu

Zodpovedané
2. jan 2020

Hľadám športový alebo golfový kočík pre dvojičky, ktoré budú mať rok. Niečo, čo sa rýchlo zloži a nezaberie veľa miesta, taká alternatíva na nákupy a výlety k nášmu ABC Design Zoom, ktorý zaberie polovicu kufra napriek tomu, že máme Alhambru 🙈

Nemal by to byť vyslovene mestský golfac s mini kolieskami, mal by zvládnuť aj nejaký ten výlet, lesnú cestičku, trochu snehu a pod. 😊

Ďakujem za tipy

Ahoj,

ak je aspoň aký taký prejazd nerovnosťami podmienkou, ale zároveň potrebuješ niečo ľahšie, skladnejšie, nenáročnejšie - ja osobne by som sa poobzerala po Baby Monsters Easy Twin, Valco Snap Duo Trend alebo Baby Jogger City Mini GT Double (ten je podľa mňa naj, ale nepolohujú sa nôžky - dá sa to však dorobiť/došiť a nie je to problém, ak sú ešte detičky malinké - takže žiadny stres). Všetky sú relatívne ľahké, dobre ovládateľné. Baby Monsters z nich je najužší.

Baby Monsters Easy-Twin 3.0S Light

Baby Monsters Easy-Twin 3.0S Light je pokračovaním obľúbeného double modelu Easy Twin 3.0S, oproti ktorému je ešte ľahší, a pri 65cm šírke unesie až 47kg nákladu.Kompatibilitou s hlbokými vaničkami klasickými, vložnými, ako aj jednou či dvomi autosedačkami tak ponúka až 12 možných konfigurácii pre dvojičky už od narodenia, ako aj pre dvojicu starší a mladší súrodenec. Vďaka extra štíhlej konštrukcii sa zároveň bez problémov zmestí kamkoľvek, rovnako ako bežný jednomiestny kočík.


Valco Baby Snap Duo Trend

Valco Baby Snap Duo Trend je vyššou verziou obľúbeného Snap Duo, vychádzajúcou z luxusného single modelu Snap 4 Tailormade. Na rozdiel od Snap Duo prináša prémiovú Tailormade kvalitu poťahov striešok i sedadiel v melange prevedení, a tiež Trend prvky: koženkou potiahnutú polohovateľnú rúčku i detské madlo, dvakrát predĺžiteľnú štvordielnu striešku s UV sieťovaným vetracím dielom EXpanda a priestrannejšie sedadlá.

Baby Jogger City Mini GT Double

Baby Jogger City Mini GT Double je terénny športový dvojkočík. Je verziou jednomiestneho Baby Jogger City Mini GT určenou pre dvojičky či súrodencov s malým vekovým rozdielom. Kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou zvládnu bez problémov mesto i ľahší off-road. Odkladací priestor veľkého nákupného košíka rozširujú ďalšie vrecká v strieškach i na chrbtových opierkach.

Z drahších a terénnejších je za mňa jeden z top Mountain Buggy Duet, čo je ozaj výkonný kočík, ktorý zároveň nie je až taký veľký a ťažký ako kočíky rovnakej kategórie. Zohnať ho ale už je dosť ťažké.

Mountain Buggy Duet V3

Mountain Buggy Duet V3 je jedným z najužších dvojkočíkov so sedením vedľa seba. Na šírku má iba 63 cm, čo je bežná šírka jednomiestnych kočíkov. Je tak jedným z najväčších rivalov obľúbeného Bugaboo Donkey 2. Vďaka vyváženému ťažisku a kvalitným kolesám je kočík výborne ovládateľný. Jednoduchou je aj nová ručná brzda. V3 je naviac po zložení o 7 cm kompaktnejší.

Menší a tiež schopný model od nich je aj Mountain Buggy Nano Duo - na sneh je ale príliš otvorený.

Mountain Buggy Nano Duo

Mountain Buggy Nano Duo je variáciou modelu ultra kompaktného Nano, určenou pre dve deti. Dve rovnocenné sedadlá sú umiestnené vedľa seba a môžeš ich nezávisle od seba polohovať do úplného ľahu vhodného od narodenia, brátane prispôsobenia opierky nôh. Pre komfort novorodencov je v ponuke aj vložná vanička Cocoon s vlastnou strieškou, ktorú umiestniš na sedadlo v tvárou k sebe. Používať môžeš jednu i dve naraz.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli