Športový kočík do 150 eur, pre 1,5ročnú, netreba úplný ľah - skôr úplný sed + nehrkálkové kolesá

Zodpovedané
12. jún 2020

Potrebovala by som poradiť. Máme jeden a pol ročnú dcérku, má cca. 11-12 kg. V súčasnosti používame stále Camarelo Avenger z trojkombinácie, ale chcela by som niečo ľahšie, skladnejšie, ideálne aby to prežilo aj iný terén ako v nákupnom centre, takže nie hrkálkové kolieska. Nepotrebujem úplný ľah, dcéra nespí v kočíku hádam od 10. mesiaca, skôr treba úplný alebo aspoň skoro úplný sed. Problém je cena, nerada by som do neho investovala nejako veľa, netuším, ako dlho ho budem používať - tak max. 150,-€.

Pozerala som po Britax B-Agile, aj Hauck Fisher Price Toronto, ale aj Joie, či Valco z bazára, ale nejako sa neviem rozhodnúť.
Ďakujem.

Ahoj,

ak naozaj hovoríme aj o nerovnom teréne a teda aj zvyku na veľké kolesá a odpruženie poľskej kombinácie, značky Britax - najmä ich B-Agile radu a Hauck by som z výberu úplne vylúčila. To sú hrkálky a nie na nerovnosti.

Valco, ak teda nehovoríme o modeloch so Sort nafukovacími kolesami, kde je to trošku lepšie, sú tiež mestské kočíky s nijakým odpružením. Takže asi tiež nie 100% ideál pre to, čo požaduješ.

Od Joie asi jedine Mytrax, ale to už je podľa mňa ťažší kočík a predné kolieska trochu hrkajú, ak ich nevypodložíš gumičkami.

Joie Mytrax

Ak môžem v tejto cene odporučiť, pozri najmä na Lionelo Bell alebo Lionelo Annet Tour.

Lionelo Bell

Lionelo Annet Tour

Okrem toho vcelku ok, ale menej terénny by bol aj Kinderkraft Grande (2020).

Kinderkraft Grande LX

A z bazárových pozeraj asi najmä Britax B-Motion Plus (no ten už je trochu ťažší a so šikmým sedákom).

Britax B-Motion 4 Plus

A za mňa topka Baby Jogger City Mini GT - to je fakt úžasný kočík, ale neviem, či zoženieš do 150 eur.

Baby Jogger City Mini GT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli