Športový kočík - ľahší a skladný vcelku, vhodný od narodenia pre mesačné predčasniatko

Zodpovedané
25. máj 2020

Ahoj,

chcela by som sa poradiť, ktorý športový kočík je vhodný od narodenia. Máme Gesslein F6, ale na občasné presuny nám zaberie celý kufor. Chcela by som niečo ľahšie, aby sa to dalo vcelku zložiť, ideálne okolo 10 kg, aby to zase nebola nejaká hrkálka. Malá má teraz mesiac, ale je o maličká, o mesiac skôr sa narodila. Nechcem korýtkový - mal by ísť do úplného ľahu.

Rozmýšľam nad:

Prípadne možno aj:

Radšej som za kvalitu, keďže športový kočík je asi najviac zaťažený a používaný.

Ďakujem.

Ahoj,

pre tak malinké bábo a ešte aj skôr narodené by som vyberala iba z extra polstrovaných, skôr menších sedadiel a k nim ešte pridala mäkkú vymedzovaciu vložku - podložku, aby miestečko pre bábo pekne pohodlne obmedzili a dodali mu pocit bezpečia (napr. Bo Jungle B-Snooze).

Jané Kendo mi preto príde asi naj - je to taký menší, pohodlný kočiarik.

Jané Kendo

Okrem toho sa mi pozdáva aj Sola 2 MXT, ale je to tvrdší kočík.

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Veľmi podobné je to aj u Valco Baby Snap Ultra Tailormade. Tam by som skôr pozerala po Valco Baby Snap Ultra Trend - je novší a vylepšenejší.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Nuna Tavo vybavená ešte aj záchytnou sieťkou naspodu je podľa mňa takmer ideálna presne na toto použitie. No má jednu nevýhodu - kočík je neotočný. Sedadlo teda bude smerovať iba vpred. Ak si v pohode s tým, že na dieťatko budeš pozerať len cez okienko alebo nahliadať stále z boku, ja by som bola tejto možnosti dosť naklonená.

Nuna Tavo

Mamas&Papas Armadillo XT mi príde pre novorodeniatku priveľký sedákom a trochu tvrdý.

Mamas&Papas Armadillo XT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli