Športový kočík na terén aj mesto, skladný na časté cesty východ-západ. Thule Urban Glide, BJ City Elite 2, Joie Crosster, Maxi-Cosi Nova?

Zodpovedané
25. jan 2021

Dobry den,

Hladam vhodny kocik pre 1-rocne dieta. Casto cestujeme zo zapadu na vychod, takze 1 poziadavka, je aby bol v aute skladny. Mame radi turistiku, ked sme na vychode mavame tu aj dost snehu, ale potrebujem s nim vybehnut aj v meste (nechcem 2 kociky). Taktiez je dolezite aj pohodlie dcerky, aby sa jej tam dobre sedelo/spalo. Zvazovala som Thule Urban Glide, Baby Jogger City Elite 2, Joie Crosster, pripadne Maxi-Cosi Nova, ale kedze nemam moznost ich nazivo naraz vidiet a vyskusat v obchode, potrebujem poradit.

Dakujem
Tina

Ahoj,

rovno začnem tým, že Baby Jogger City Elite 2 by bola z uvedených (a asi aj mimo nich) moja prvá voľba - vysvetlím aj prečo. Ako jediný z nich zvláda aj terén, ale aj v meste si s ním pojazdíš. Je relatívne skladný (nie je malinký, ale je to úplne zvládnuteľné) a s kolesami fajn veľkosti.

Baby Jogger City Elite 2

Úplne všetky ostatné kočíky z tvojho výberu sú naozaj veľké, ťažké a/alebo dlhé. Jediný real konkurent Elite-u by bol Thule Urban Glide 2. Nevýhodou tohto kočíka je, že je na dĺžku omnoho robustnejší, plus teda mne osobne príde aj jeho konštrukcia menej pevná. Ak by sa ti páčil viac, je to samozrejme tiež dobrá možnosť dobrá.

Thule Urban Glide 2

Joie Crosster a ani Maxi-Cosi Nova pre ich ozaj vysokú váhu a naozaj veľký rozmer po zložení, na časté cestovanie ako jediný kočík neodporúčam. Bolo by to utrpenie.

Joie Crosster

Maxi-Cosi Nova 3

Ja by som vybrala Elite 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli