Športový kočík pre ročnú slečnu do 180 eur - Joie Litetrax? A čo tá 15kg nosnosť, stačí?

Zodpovedané
8. nov 2019

Ahoj,

veľmi pekne prosím o radu...Malá bude mať za chvíľku rok. Máme Camarelo Eos, ale ten kočík mi kvôli častým defektom ide pekne na nervy...

Chcem nový... Nie drahý, keďže už bude mať rok. Do 150-180 eur. Pozerala som Joie Litetrax 4, má penové kolesá... Ale nosnosť 15 kg sa mi nejak nepozdáva. Stačí to? Malá má teraz 10kg. Je to dobrý výber? Mal by zvládnuť nejaké tie nerovnosti, keďže sme každý deň vonku.

Ďakujem pekne a pekný deň prajem.

Ahoj,

najprv k Joie Litetrax 4. Je to dobrý kočík, pekný a pohodlný, ale teda vopred varujem, že nie moc na terén. Predné kolesá občas nie sú najtichší, najmä na nerovnostiach, ale maminky to jednoducho riešia vložením tesniacich gumičiek do miesta, kde kolesá zaklikávaš do konštrukcie. Celkovo ok, ale rátaj jednoducho s ozaj mestskými kolesami. A k nosnosti - ak má v roku 10 kg, absolútne by som sa jej neobávala.

Ako ja verím, že kočík zvládne aj viac (nosnosť je daná európskymi normami a reguláciami - ale k tomu by som dodala aj fakt, že rast detičiek sa postupne spomaľuje a do troch rokov si nemysím, že by mala nejak výrazne viac než 15 kg (najmä ak nie je nadpriemerne veľká už teraz).

Joie Litetrax 4

K tvojim ďalším možnostiam - ja by som pozrela na Lionelo Annet Tour super veľká strieška, terénne kolesá (ale bezúdržbové, takže žiadne defekty nehrozia), dobrá (vyššia) nosnosť, priestor aj cena.

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli