Športový kočík Recaro Citylife - vydrží? Skúsenosti?

14. mar 2019
Ahoj,

nedávno som sem písala a jeden z kočíkov, ktorý si mi odporučila, bol Recaro Citylife. Veľmi sa mi páči, má bezúdržbové kolieska, nastaviteľnú rúčku, celkom vysokú nosnosť a nie je až taký ťažký, pritom je však skladný. Nevidela som ho v skutočnosti, v žiadnej predajni nie je. A tiež je to kočík z roku 2016 - je nejaká novšia verzia? Myslíš, že nebude potom problém dokúpiť hlbokú vaničku? Rada by som si ho, pokiaľ budem spokojná, nechala aj pri druhom dieťati, ktoré plánujeme.

Recenzie na internete skoro žiadne, našla som ich pár no nikde sa nepíše či konštrukcia po čase nebude vrzgať, prípadne sa "rozpadne" ako na poľských kočíkoch (jeden mám doma a naozaj, tá konštrukcia sa po krátkom čase rýchlo opotrebuje). Pokiaľ by si mala nejakú skúsenosť v okolí alebo vlastnú skúsenosť s týmto kočíkom, budem veľmi rada.

Ďakujem
Ahoj!

Značka Recaro už dlhé roky vyrába veľmi bezpečné autosedačky, takže by som určite z fleku povedala, že si nemyslím, že ich kočíky budú toho typu, ktorý by sa nečakane, len tak, rozpadol. Myslím si, že Recaro Citylife je jednou z tých lepších volieb, a ak sa už pre neho rozhodneš, určite nebudeš, minimálne čo sa porovnania s ostatnými kočíkmi rovnakej kategórie, sklamaná. Čo sa ročníka (2016) týka, myslím že ho odvtedy nevylepšovali/nemenili, preto novší ročník k dispozícii nie je. Čo sa vaničky týka, zatiaľ by som sa ňou veľmi nestresovala - nevyzerá, že by nebola k dostaniu, a postupne si ju predsa môžeš dokúpiť (nie je veľmi drahá).

Je to kočík, ktorý u nás nie je taký známy, a preto ho nemá každé mamička - a tým pádom vyplýva aj menej share-nutých skúseností a rovnako aj fakt, že nie je vystavený na predajniach. Ja som počula prevažne pozitíva, najväčšou výtkou bolo asi len, že mamička očakávala mäkšie odpruženie, než kočík má.

Čo by som spravila na tvojom mieste ja je, že by som si ho objednala z eshopu a poskúčala, kľudne viac dní, doma po dome/byte. Sama uvidíš, ako pôsobí, ako sa ti drží a ovláda aj s naloženým dieťatkom a celkovo, ako sa ti s kočíkom manipuluje. To je asi najlepší test, čo môžeš spraviť - v kľude, bez tlaku prizerajúcej sa predavačky. Ak nevyhovie, nevadí. Môžeš ho poslať naspäť, to poštovné za možnosť odskúšania podľa mňa stojí.
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli