Športový kočík s otočným sedadlom vhodný aj na príležitostné športové vyžitie

Zodpovedané
7. feb 2020

Poprosila by som o radu 🙂 Potrebovala by som lahky a skladny sportovy kocik, ktory prejde aj lahsim terenom a bude sa dat prilezitostne vyuzit aj na behanie po asfalte. Vystriedala som mnoho kocikov - aktualne mam Easywalker Sky, ale rada by som ho vymenila za nieco mensie, ale vhodne aj do lahsieho terenu, resp. co mi prejde aj po snehu. Prijala by som otocnu sportovu cast.

Mala som origos bezecky kocik Baby Jogger, aj Baby Jogger City Elite, len tam sa prave neda otocit sedacka. Naposledy som mala Britax Go Next, avsak ten mi na sport neprisiel vobec vhodny.

Ak by som ozelela otacanie sedacky, zaujal ma aj Baby Jogger City Mini GT. Dal by sa prilezitostne pouzit na sport? Existuje nieco na moje poziadavky? 🙂

Dakujem!!

Ahoj,

tu budeš mať problém. Kočíkov vhodných na behanie, tak realisticky - s tromi kolesami a zároveň otočnou sedačkou je na svete naozaj len pár. A aj to nie všetky u nás zohnateľné. K tomu, aby bol menší, ľahký - no way, taký nenájdeš. Mrzí ma to.

Určite by som radšej vzala, aj z pohľadu priestoru a bezpečnosti (k tej ľahkosti a skladnosti) neotočný model. Alebo potom mala dva, otočný na bežné používanie a neotočný na beh, šport, ťažší terén.

Baby Jogger City Mini GT by určite mohol byť riešením, ak naozaj hovoríme len o príležitostnom behaní, športe a kompromisu týchto s čo možno najmenším modelom. Thule Spring mi tiež príde ako super možnosť podobnej kategórie.

Baby Jogger City Mini GT2

Športový kočík je určený pre vyšších (170 cm) a aktívnych rodičov, ktorí potrebujú skladný kočík s dobrými jazdnými vlastnosťami, aby si tak poradil nielen s mestským terénom, ale aj nerovnými cestami na dedine alebo s ľahším terénom v prírode. Vďaka kvalitnej konštrukcii a odpruženým odolným kolesám nebude takmer žiadny terén problémom. Športové sedenie má možnosť polohovania nôh aj chrbta do takmer rovného ľahu, navyše patrí k tým najpriestrannejším na trhu, teda bez obáv povozí dieťa tak dlho, pokiaľ bude potrebné.

Thule Spring

Trojkolesový športový kočík je kompaktnejší brat . Je určený predovšetkým pre rodičov, ktorí potrebujú skladný kočík s dobrými jazdnými vlastnosťami, aby si poradil ako s mestským terénom, tak aj s nerovnými cestami na dedine. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania kvôli úschove kočíka, zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia. Pohodlnému ovládaniu napomáha teleskopická rodičovská rukoväť, ktorú je možné prispôsobiť vlastnej výške.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli