Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík s otočným sedadlom, vyššou nosnosťou a možnosťou kombinácie do budúcna - Gesslein F6, Emmaljunga NXT60 F, Britax Go Big?

Zodpovedané
23. sep 2020

Ahoj Eli,

Chcela by som ťa poprosiť o radu. Chcela by som športový kočík otočný, kompaktný a ľahko skladateľný, priestranný, ľahko ovládateľný pre cca 7-mesačné dieťatko, priestranný s vysokou nosnosťou a možnosťou dokúpenia vaničky do budúcnosti.

Uvažujem o niečom takom ako Gesslein F6, Emmaljunga NXT60 F alebo Britax Go Big2.

Ide mi najmä o funkčnosť, dizajn až tak neriešim. Taktiež, pri Gesslein-e sa mi páči prehadzovateľná rúčka, ale zase kedy bol tento model vyrobený? Oni robia ten istý typ už niekoľko rokov, alebo sú tam inovácie?

Ktorý by si mi poradila prosím? Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj!

Ja osobne by som si nejak zásadne nezakladala na tej preklápacej rukoväti. Znie to ako dobrý nápad, ale strašne pridá mna váhe, na vôle v samotnej rúčke (čo je z dlhodobého hľadiska len zle), a realistickz to využiješ len veľmi veľmi málo, pretože zmena ťažiska a ovládateľnosť s neotočnými veľkými kolesami napred nie je žiadne terno. Okrem toho, samotný Gesslein F6 je naozaj už dlhodobo existujúci model, a inovácie určite nejaké boli, ale ide skôr o update a nové kolekcie poťahových materiálov, nie funkčné alebo kvalitiatívne rozdiely, Ja soobne by som si (aj preto) tento kočík nevybrala - a teda aj preto, že v porovnaní so zvyšnými menovanými má aj o dosť kratšie, menej priestranné sedadlo. Ak, tak by som radšej brala novší, ľahší, skladnejší Gesslein FX4 Classic, aj keď tú prehadzovaciu rúčku nemá. Ale celkovú vynovenú konštrukciu, lepšiu váhu a skladanie, a celkový modernejší dizajn, tie má 😉

Emmaljunga NXT60 F je skvelý, aj keď teda menší, nižší kočík, čo je pevný aj na terén, ale zároveň relatívne skladný na to, čo to je - a jediný z výberu, ktorý považujem za skladný. Je jedným z top kočíkov tohto druhu, aspoň za mňa, ale dizajnovo nie každému vyhovie. Ideálne je preto ho odskúšať, aj naložený, ale keďže moc na predajniach nie je, poradím potom, ak by si sa preň rozhodla, objednávať cez eshop a ak tak po domácom odskúšaní do 14 dní vrátiť.

Britax Go Big2 je jazdne asi najpohodlnejším kočíkom, a aj sedadlo je široké a priestranné dostatočne, aj celková kvalita je super. Problém akurát vidím v tej skladnosti, ktorá je super, čo sa týka systému skladania aj so sedadlom,a le celkové “balenie” zloženého kočíka je stále pomerne veľké. S tým treba rátať - alebo dávať dole kolesá pri každom nakladaní do kufra. Za mňa ale, ak túto vlastnosť vezmeš ako daňa za zvyšok, je to naozaj výborná voľba aj na nerovnosti.

Vyberala by som preto - menší a pevný (Emmaljunga) alebo väčší no mäkkučký jazdne (Britax). Je to o prioritách, a aj o otázke vkusu - preto som prihodila ten FX4 ako ľahšiu, modernejšiu, fresh inšpiráciu.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.