Športový kočík so strieškou, ktorá vzadu neprefukuje. Existuje taký? Čo Bebetto Nico?

Zodpovedané
9. jan 2020

Ahoj,

prosím ťa, existuje športový kočík, ktorý má latku okolo chrbtovej opierky nejak ku nej prisunutú? Ide mi o to, aby tam neboli tie voľne miesta, že prefukuje vzduch. Mame Cam, chceli sme už dať športovú časť, no práve toto mi tam hrozne vadí (aj kolesa hrkajúce predné) - že je na športovej časti tá látka taká voľná, a teraz keď je zima už dupľom - že odtiaľ bude ťahať.

V hľadáčiku som zatiaľ mala Bebetto Nico (otočný, odpružený, nafukovacie kolesa, predĺžená strieška), ale toto neviem, ako je tam riešené. Či je to len moje zbožné prianie a športiaky to takto majú všetky? 🙈

Ahoj,

áno, Bebetto Nico má látku striešky vzadu pripnutú, takže tam nie je sieťka ani diera. Problém so strieškou Nica a celkovo Bebetto kočíkov je v tom, že ako keby v sede vie padať - neforemne držať vpredu. Nie je to nič zásadné, ja len, že dokonalosť je ťažko nájsť aj v tomto ohľade.

Bebetto Nico

Chcela by som ešte varovať, že Nico bude oproti tvojmu Cam-u váhovo aj skladnosťou inde, a aj keď si možno pomôžeš strieškou, ak teda to je to, po čom túžiš, iné aspekty zasa budú náročnejšie. Druhá vec - aj keď strieška 100% nekryje vzadu, ja osobne toto nevidím ako problém. Veď dieťa ešte chráni oblečenie, teplý fusak (čo je asi najdôležitejšia súčasť do chladu) plus predsa chladný vzduch ide aj spredu. Ja osobne by som skôr dala dôraz na vhodný fusak, ako na presné držanie striešky vzadu.

A ku iným modelom kočíkov so vzadu pevnou strieškou - aj korýtka, extra vhodné pre menšie deti okolo pol roka, to obvykle mávajú napevno riešené. Napríklad kuk Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli