Športový súrodenecký kočík pre 2,5 ročného a 15-mesačnú na občasné používanie, cenovo skôr dostupnejší

Zodpovedané
21. dec 2020

Ahoj Eli,

Vieš odporučiť nejaký športový kočík pre 2,5 ročného a 15 mesačnú? Stačí v smere.

Budem ho používať naozaj výnimočne, jedine na cestu do obchodu a spať, pretože je to pre mňa pohodlnejšie 🙂 (cca polhodina denne).

V kočíku ani jeden nespí, odpruženie nepotrebujem. Kolieska keby zvládli miernu námrazu alebo poprašok (to zatiaľ zvládol aj Joolz Aer, takže kolies sa nebojím). Starší má 13 kg a mladšia 10 kg.

Ideálne v nejakej nižšej alebo strednej cenovej kategórii, keďže už mám doma Fox 2 a Joolz Aer.

Ahoj,

pri súrodeneckých - double i tandemových - kočíkoch je to s tou nižšou a strednou kategóriou trošku zložitejšie. Tým, že je to vlastne dvojkočík, resp.dva kočíky v jednom, aj pevnosť, materiály a tak podobne sa potom premietnu do trochu vyššej ceny aj u tých “lacnejších” kočíkov. Každopádne vymenujem ti tu pár takých ozaj dostupnejších s tým, že aby sa dali ovládať bezproblémovo a aj sa obe deti v pohode zmestili. Zváž, čo je ti najschodnejšie.

Ak je vyslovene výnimočné používanie na cesty do obchodu tvoj cieľ, vystačíš si aj s ozaj jednoduchým kočiarikom. A tam poradím Joie Aire Twin, ktorý zoženieš do 200 eur.

Joie Aire Twin

Nedá mi nezmieniť aj golfky za peknú cenu - a s ok priestorom - Koelstra Simba T4 Twin (stoja okolo 250 eur).

Koelstra Simba Twin T4

Prípadne už starší, ale na nakupovanie úplne fajn model Peg-Pérego Aria Shopper Twin.

Peg-Pérego Aria Shopper Twin

Valco Snap Duo je už klasikou ľahkých double kočíkov, takže určite stojí za zmienku. A na pomery je aj ľahšie ovládateľný, než single verzia 😀

Valco Baby Snap Duo

Pokračovala by som už drahším, ale aj jazde asi trochu príjemnejším Jané Twinlink.

Jané Twinlink

P.S. Otočné modely z dôvodu ich o dosť vyššej ceny plus o dosť menšej priestrannosti, ani nespomínam. Nemyslím, že je to pri príležitostnom používaní nutné a to ani pri ozaj menších deťoch.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli