Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Starší model Active Baby Breaker má poškodené kolieska - dajú sa vymeniť?

Zodpovedané
8. júl 2019

Dobrý deň,

máme doma kočík Active Baby Breaker, dvojkombinácia a máme poškodené kolieska a neviem ktoré kúpiť... Aké parametre sledovať, pasujú všetky kolieska? Naozaj som zúfalá, nakoľko kočík je dobrý a nechcem ho dať preč.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ahoj!

Na tento, ozaj už mnohoročný model, správne kolieska už nezoženieš. Takisto konkrétny model kočíka, z ktorého budú pasovať, je takmer nemožné ti poradiť - je to vyslovene o zárezoch a centimetroch a teda je vhodné mať kolesá vyrobené pre tento model… Existuje možnosť v podstate náhodne poskúšať kolesá podobného typu zo starších modelov, ale to je extrémne nepraktické. Druhou by bolo hľadať tento model v bazáre, a kúpiť ho kvôli dielom (alebo ak niekto predáva na diely) - znova dosť malé šanca. Poslednou je skúsiť kontaktovať nejaký servos kočíkov, či nevedia poradiť/opraviť tvoj problém, prípadne sa zmiesriť sa s neopraviteľnosťou…

Ešte jedna vec na zváženie - možno je aj lepšie, že kolieska sa pokazili, takže je v podstate nutná výmena kočíka. Breaker bol totiž ešte v roku 2008 vyhlásený SOI za nebezpčený (https://www.soi.sk/sk/Archiv/Nebezpecne-vyrobky...). Skús možno pozrieť, ak ti funkčne vyhovoval, podobný kočík nový alebo hoc aj bazárový - nejedná sa o drahý model, a drahý si ani nemusíš kúpiť. ‘Za babku’ nájdeš takéto kočíky aj na našom bazáriku.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.