Trojkombinácia do terénu, s bezpečným vajíčkom, i z bazáru, do 300€. Je Peg-Pérego Book S vhodný?

Zodpovedané
20. máj 2019

Ahoj.

Chcem sa opýtať pred kúpou kočiara. Mam veľké dvojmesačné bábätko. Kúpila som kočiar Roan 4runner, ale nenašla som nikde, kde by bola možnosť zakúpiť adaptéry na vajíčko - tak som sa rozhodla, že kočiar predám a kúpim nový. Srdce mi zapišťalo po Peg-Pérego Book S ako trojkombinácii, pretože má dobré vajíčko. Avšak včera som prešla pár diskusií a som na vážkach.

Najdôležitejšia je pre mňa bezpečnosť - videla som, že sú na trhu vajíčka s možnosťou polohovania, čo ma naozaj chytilo za srdce. Ale v tomto kroku som sa dostala na začiatok a neviem zase, na základe čoho sa rozhodnúť.

Potrebujem kočiar ľahký, spratný, dobre vyzerajúci do mesta, ale zároveň, aby zvládol aj náročnejšie terény. Mám záujem o trojkombináciu, ale rada by som minula maximálne 250-300 eur kľudne aj za bazárový kočiar po 1 dieťati. Aký kočiar by si mi poradila? Ďakujem.

Ahoj,

Peg-Pérego Book S nie je zlý kočík, ale sklamem ťa. Tým, že na náročnejšie terény nie je vôbec vhodný. Napriek odpruženiu je to ozaj skôr tvrdší kočík, ktorý vie byť na väčších nerovnostiach riadnou hrkálkou. Čo sa vajíčka týka, tak je priestranné, pohodlné, dobre spravené a najmä na západe veľmi obľúbené. To samotné by som ako dôvod, prečo nie, nejak nebrala.

Peg-Pérego Book S

Polohovanie by som až tak neriešila - áno, je to super vec, ale takéto autosedačky, aj bazárové, sú obvykle veľmi drahé. Nie som si istá, či do 250 - 300 eur nájdeš trojkombináciu s takýmto vajíčkom. Aj nepolohovacie vajíčka vedia byť veľmi pohodlné a bezpečné - čo sa komfortu dieťaťa týka, ja osobne by som odporučila značku Maxi-Cosi. Dobré sú aj Cybex, BeSafe, Kiddy a pod. - ale je to aj dosť o cene a látky i sklon nám osobne viac vyhovovali na Maxi-Cosi v porovnaní so Cybexáckymi (ale na druhú stranu, Cybex má lepšie striešky).

Kočíkov s možnosťou adaptérov typu Maxi-Cosi je mnoho, preto tam obmedzenie veľmi nie je. Ja by som sa obzerala, keďže spomínaš terén, po niečom ako Concord Wanderer alebo Jané Crosswalk (adaptéry Concord na Maxi-Cosi sedia na oba tieto modely).

Concord Wanderer

Jané Crosswalk

Okrem nich si viem predstaviť aj napríklad X-Lander X-Move, no to je už ozaj ťažší kočík; prípadne aj kočíky značky Gesslein či Hartan (tu tiež pozor na váhu).

X-Lander X-Move

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli