Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vanička pre väčšie dieťatko - je možné ju preťažiť? A aký ľahší športiak po vaničke, otočný a spoľahlivý, do 300e?

Zodpovedané
23. okt 2020

Ahoj,

chcem sa opytat - vanicku mame nosnost 9 kg, ale malinka sa nam narodila vacsia, ma 2 mesiace a 6kg. Viem, ze idealne na sportovy kocik je vek 6 mesiacov, ale neviem kolko kg bude mat mala.
A moja otazka je :
1. Je mozne pretazit vanicku, ak ano tak cca o kolko?
2. Aky sportovy kocik, aby nebol tazky, mal predlzenu striesku a otocny (cenovo najlepsie okolo 300€, no ked bude mat viac plusov a bude spolahlivy, miernemu navyseniu ceny sa nebranim)?

Dakujem

Ahoj!

Preťažovať by som ju vyslovene ultra sdlhodobo nepreťažobvala, a oficiálne ti určite nemôžem povedať, že áno, choď do toho… ALE to číslo je každopádne dané nejakou normou, no reálne kočík, a teda aj s vaničkou, udrží aj viac ako 9kg dieťa. Nejak zásadne by som sa tým nestresovala, kým dieťa nesedí. Lebo toto číslo je plus mínus dané tým, kedy sa dieťa začína otáčať, vyťahovať, sadať si a tak podobne, a vtedy preň vanička začína byť nebezpečná, lebo môže vyliezať von a spadnúť z výšky. Takže kľudne vaničku používaj, kým vám je dobrá a kým sa dieťatko samostatne neposadilo. Aj keď sa narodila väčšia, a v 2 mes. má 6 kg, verím, že okolo pol roka stále bude mať plus mínus okolo tých 9, neboj.

Druhá časť otázky - otočných športiakov okolo 300 eur je veľmi málo - teda najmä tých kvatlinejších. Nie je tak moc z čoho vyberať. čo naozaj stojí za to, najmä pre väčšie dieťa. Mnoho tých lacnejších bude buď malých priestorovo,a lebo veľmi mestských hrkotálok - alebo veľký poľský neskladný Poliak. Ber to určite tak, že v tejto cene to bude určite dosť kompromis, a naj z nich, s takými požiadavkami, je podľa mňa pre takéto potreby Joie Versatrax. Má síce predlžovaciu, ale stále v ľahu skôr kratšiu striešku, ale to je jednoduchý problém vyriešiteľný clonou alebo prešitím striešky. Takže za mňa ten.

Okrem neho poradím pozrieť bazárové modely drahších značiek, ale NAJMÄ - skôr, aj keď pre menšie dieťa, skôr kočík neotočný. Bude omnoho priestrannejší, a aj ľahší a skladnejší ako otočný model.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.