Veľká vanička pre letné bábo - je to nutnosť?

Zodpovedané
24. apr 2019

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala, či je pre júnové bábätko naozaj potrebná veľká vanička. Mám kočík Stokke Xplory V5, ale rodina ma straší, že sa do vaničky dieťa v zime nezmestí, pretože je príliš malá. Čo si myslíte vy?

Ďakujem

Ahoj,

začnem všeobecne o hlbokých vaničkách. Je to fajn vec, najmä preto, že dieťa má v prvých mesiacov ležať na rovnom, plus ho bočnice a strieška chránia pred vplyvmi počasia.

Veľa športiakov je napriek tomu tiež dobre vybavených pre pohodlie a ochranu dieťatka, plus to tvoje bude naviac narodené v lete. Môj prvý, napriek tomu, že sa do vaničky zmestil, ju neznášal od začiatku. Čiastočne asi reflux, plus nevidel, plus ktovie čo. Na športiak sme prešli skoro a aj keď ho vyslovene nemiloval, bolo to omnoho lepšie. Tretí bol od narodenia v športiaku s vložkou, neskôr sme skúsili aj vaničku. Nikdy nevieš, aké bude to tvoje, takže stresovať vopred určite nie je dobrý nápad. Kúpila si si vytúžený kočík, nie? Bábo bude spokojné (spokojnejšie) ak mama je. V neposlednom rade spomeniem západnejšie štáty, kde často vaničku ani nepoužívajú, lebo im to na tých pár mesiacov často príde ako zbytočná investícia. Nehovorím, že je to lepší prístup, ale len to, že aj bez vaničky to ide.

Hlboká vanička Stokke Xplory V5 nie je najväčšia, to je pravda. Cez zimu v nej už asi nebudete, vydržíte v nej tak pol roka maximálne. Prečo by ste však mali? Športová časť Stokke, najmä s vložkou - ak by bábo bolo veľmi drobné, je pohodlná a dobre riešená - ja by som sa jej nebála.

Deti idú často do športiaku aj keď majú vo vaničke stále dosť miesta, pretože jednoducho chcú vidieť. Takže aj keby si teraz menila kočík, možno by to aj tak bolo zbytočné. Radšej si obstaraj vyrovnávaciu vložku, kvalitný fusak, prípadne aj Winter kit a si vybavená.

Stokke Xplory V5

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli